Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Słowenia i Austria zgodnie wygrały swoje mecze

Srebrna LE K: Słowenia i Austria zgodnie wygrały swoje mecze

W grupie B Srebrnej Ligi Europejskiej Słowenia pewnie pokonała ostatni Luksemburg 3:0 i ma na swoim koncie komplet punktów. Austria również wygrała w takim samym stosunku z Izraelem, ale musiała się sporo namęczyć w drugim secie. W tabeli prowadzi Słowenia i ma trzy punkty więcej niż Austria.

Izrael musiał uznać wyższość Austrii i przegrał mecz w stosunku 0:3. Pierwszy set nie miał większej historii i toczył się pod wyraźne dyktando Austrii. Szczególnie zacięta rywalizacja miała miejsce w drugiej odsłonie, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Cały set trwał 39 minut, zwycięstwo w nim po raz drugi na swoje konto zapisała Austria. Wygrana ta dodała Austriaczkom skrzydeł, w ostatnim secie rozbiły one Izrael i było to ich trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Izrael popełnił w całym meczu aż 24 błędy własne i miało to istotny wpływ na ich porażkę. Zdobywczyni 25 punktów Polina Malik w pojedynkę niewiele mogła zdziałać, nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. Austriaczki dominowały w polu zagrywki (9-2), w bloku (9-5), miały lepsze przyjęcie i były skuteczniejsze w ataku.

Izrael – Austria 0:3
(18:25, 32:24, 15:25)

Izrael: Dudockin (4), Peleg, Kimel (3), Malik (25), Hakas (9), Ganaha (3), Zilberman (libero) oraz Rome, Lander (1), Siriha (5) i Benjamin (4)
Austria: Duvnjak (6), Bajde (2), Mehic (15), Chrtianska (4), Maros (9), Galić Huber (libero) oraz Holzer (8), Trathnigg (1), Deisl, Erhart (15), Haslinger i Hager (libero)

Słowenia pokonała Luksemburg 3:0 i było to jej piąte zwycięstwo w grupie. W swoim ostatnim meczu zmierzy się ona z Austrią. Pierwszy set tego spotkania ułożył się po myśli Słowenek. Od samego początku meczu narzuciły one swój styl gry, prowadziły 16:11 oraz 21:14 i dosyć pewnie wygrały tę partię zmagań. Podobnie było w drugim secie, odrzucone od siatki reprezentantki Luksemburga miały duże problemy z przyjęciem. Nie do zatrzymania w ataku oraz w polu zagrywki była liderka Naja Boisa. To dzięki niej Słowenia wygrała drugiego seta. Po drugiej stronie siatki nieźle spisała się Carla Mulli, zawodniczka ta w pojedynkę nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. W ostatnim secie tego starcia walki było jak na lekarstwo. Słowenki w całym meczu zdobyły 13 punktów bezpośrednio z zagrywki podczas gdy ich rywalki zaledwie 3. Miały lepszą skuteczność w ataku oraz w przyjęciu, elementy te zadecydowały o ich wygranej.

Luksemburg – Słowenia 0:3
(14:25, 19:25, 13:25)

Luksemburg: Mulli (8), Schneider (6), Frisch (2), Gulia Tarantini, Wagner (1), Van Elsalande (4), Esselin (libero) oraz Braas (1),Feller (1), Lily Tarantini (4), Nicolay, Koos (2), Olafsdottir i Hougardy (libero)
Słowenia: Lorber-Fijok (15), Erżen (8), Braćko (6), Pogaćar (2), Boisa (14), Dukić (8), Janeżić (libero) oraz Winkler (1)