Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Portugalia i Szwecja z pewnymi zwycięstwami

Srebrna LE K: Portugalia i Szwecja z pewnymi zwycięstwami

W srebrnej Lidze Europejskiej Portugalia rozbiła w trzech krótkich setach ostatni Luksemburg. Szwecja wygrała z Estonią również 3:0, Estonki dzielnie walczyły w dwóch pierwszych setach, w trzecim nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane.

Szwecja w zaledwie 63 minuty wygrała z Estonią w stosunku 3:0. Podopieczne trenera Lauriego Hakali były lepsze przede wszystkim w polu zagrywki (6-3) oraz w bloku (5-3). Estonki w całym spotkaniu popełniły aż 24 błędy własne, miały słabsze przyjęcie i słabą skuteczność w ataku. Najwięcej punktów dla Szwecji zdobyła Isabelle Haak – 21, zawodniczka ta atakowała z 58% skutecznością. Dla Estonii 11 punktów zdobyła Kertu Laak. Szwedki zajmują drugie miejsce w tabeli, wygrały cztery mecze, przegrały jeden. Estonia zajmuje przedostatnie miejsce, ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i cztery porażki.

Szwecja – Estonia 3:0
(25:20, 25:20, 25:12)

Szwecja: Linda Andersson (1), Wasserfaller (7),  Haak (21), Lazic (3), Vima Andersson (3), Anna Haak (10), Sjoberg (libero) oraz Topic
Estonia: Peit, Milen (6), Liis Kullerkaan (4), Laak (11), Hollas (6), Vahula (1), Leenurm (libero) oraz Monnakmae, Pertens (4), Parts, Kadi Kullerkaan (1) i Kangro (libero)

Portugalki od samego początku spotkania narzuciła swój styl gry, punktowały bezpośrednio z zagrywki, były lepsze w ataku, prowadziły 9:4. Przy serii zagrywek Barbary Gomes było 21:5. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem Portugalii po zaledwie 21 minutach. W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie, reprezentacja Luksemburga miała fatalne przyjęcie i bardzo słabą skuteczność w ataku. Po ataku rezerwowej Eliany Durao było 19:9. Set ten podobnie jak pierwszy zakończył się wysokim zwycięstwem Portugalek. W ostatniej odsłonie tego jednostronnego pojedynku przyjezdne z Portugalii w dalszym ciągu dyktowały swoje warunki gry, wysoko wygrały i było to ich piąte zwycięstwo w srebrnej Lidze Europejskiej. Portugalki zdobyły osiem punktów bezpośrednio z zagrywki, ich rywalki ani jednego. Liderką Portugalek była zdobywczyni 12 punktów Julia Kavalenka.

Luksemburg – Portugalia 0:3
(8:25, 15:25, 15:25)

Luksemburg: Mulli (5), Hoffmann (6), Schneider (1), Braas,  Lily Tarantini (7), Koos (1), Martin (libero) oraz Giulia Tarantini (1), Van Elslande (5). Frascchetti (1) i Welsch (libero)
Portugalia: Couto (3), Oliveira (8), Moura (7), Maia (10), Kavalaneka (12), Gomes (11), Resende (libero) oraz Cavalcanti, Coelho (5), Durao (2), Lopes (1) i Clemente