Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Pierwsze turnieje zakończone

Srebrna LE K: Pierwsze turnieje zakończone

Za nami faza grupowa Srebrnej Ligi Europy kobiet rozgrywana w formie turniejowej. Grupa A w ten weekend rywalizowała w Luksemburgu. Najlepiej spisały się reprezentantki Słowenii, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta. Grupa B rozgrywała swój turniej w Bośni i Hercegowinie. Gospodynie zakończyły go na pierwszym miejscu, jednak rywalizacja w tej grupie była bardziej wyrównana.

W ostatnim dniu zmagań w grupie A Słowenki pokonały reprezentację Izraela 3:0, nie zostawiając rywalkom żadnych złudzeń, kto jest lepszy w tym meczu. W żadnym z setów izraelska ekipa nie przekroczyła granicy 15 punktów, a całe spotkanie trwało zaledwie godzinę.

Ciężar gry wzięła na siebie Eva Zatković, która wywalczyła 17 punktów. W zespole Izraela ponownie najbardziej obarczona zdobywaniem punktów była Polina Malik, zdobywczyni 11 „oczek”. Słowenki swoje zwycięstwo zawdzięczają stabilnemu przyjęciu, które pozwoliło im wyprowadzać skuteczne ataki.

Słowenia – Izrael 3:0
(25:14, 25:15, 25:11)

Trzysetowe zwycięstwo odniosły również siatkarki z Austrii, które pokonały ekipę gospodyń. Oba zespoły przyjmowały na podobnym poziomie, jednak zespół Luksemburga nie potrafił przełożyć tego na udane ataki. Gospodynie oddały rywalkom aż 20 punktów po błędach i w żadnym z setów nie przekroczyły granicy 20 punktów. W ekipie austriackiej 13 punktów zdobyła Anamarija Galić, a dwa „oczka” mniej dołożyła Aida Mehić.

Austria – Luksemburg 3:0
(25:19, 25:15, 25:13)

W grupie B drugie zwycięstwo odniosły Estonki, które bez straty seta pokonały Łotwę. Jednie w drugim secie Łotyszki przebiły się przez granicę 20 punktów, jednak 22 „oczka” to było wszystko, na co je było stać. Łotewska ekipa mimo całkiem dobrego przyjęcia, w ataku miała tylko 26% skuteczności. Rywalki lepiej radziły sobie nie tylko w ataku, ale i w bloku. Obie drużyny popełniły przy tym sporo błędów własnych. Wśród zawodniczek Lorenzo Micelliego wyróżniała się Liis Kullerkann, która zdobyła 14 punktów.

Estonia – Łotwa 3:0
(25:18, 25:22, 25:19)

Zadowolone mogą być również Bośniaczki, które w trzech setach uporały się z Portugalkami. Tylko w drugiej partii rywalki zagroziły gospodyniom turnieju. Bośniaczki zanotowały aż 70% pozytywnego przyjęcia. Dużo lepiej grały również blokiem, zdobywając w tym elemencie 15 punktów przy zaledwie 3 rywalek. 15 punktów dla zwyciężczyń zdobyła Dajana Bosković, 13 dołożyła Egina Begić.

Portugalia – Bośnia i Hercegowina 0:3
(21:25, 23:25, 19:25)