Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Pewne wygrane Szwecji i Estonii

Srebrna LE K: Pewne wygrane Szwecji i Estonii

W drugiej kolejce Srebrnej Ligi Europejskiej pewne zwycięstwa odniosły zespoły ze Szwecji oraz z Estonii. Szwedki w trzech krótkich setach pokonały reprezentację Słowenii, natomiast Estonki okazały się lepsze od siatkarek z Luksemburga, chociaż te postawiły rywalkom nieco trudniejsze warunki niż Słowenki.

Grupa A:

Dla Szwedek mecz ze Słowenią był pierwszym na turnieju, natomiast Słowenki wcześniej pokonały reprezentację Luksemburga 3:0. W sobotnie spotkanie od początku lepiej weszły zawodniczki ze Szwecji, które głównie za sprawą Isabelle HaakVilmy Andersson oraz Alexandry Lazić całkowicie zdominowały rywalki i pierwszą partię wygrały do 13. Podobnie wyglądał drugi set, jednak do trzech wymienionych wcześniej niezwykle skutecznych siatkarek dołączyła Anna Haak. Szwedki ponownie zwyciężyły do 13.

Znacznie bardziej wyrównana była trzecia odsłona, w której Słowenki, nie mając nic do stracenia, dały z siebie wszystko. Znacznie lepiej zaczęły grać Mija Šiftar oraz Selena Leban. Inicjatywa co prawda od początku była po stronie Szwedek, ale ich rywalki doprowadziły do wyrównania w połowie seta (12:12), a nawet objęły prowadzenie (15:14). Tylko na tyle było je jednak stać, bowiem końcówka należała już do reprezentacji Szwecji. Ta triumfowała 25:19 po zepsutej zagrywce Šiftar.

Słowenia – Szwecja 0:3
(13:25, 13:25, 19:25)

W niedzielę zmierzyły się ze sobą reprezentacje Luksemburga oraz Estonii. Siatkarki z Luksemburga miały za sobą porażkę 0:3 ze Słowenią, natomiast Estonki przegraną z Portugalią 2:3. W pierwszej partii między siatkarkami przez długi czas toczyła się wyrównana walka, jednak druga część seta należała do ekipy Estonii, która zdominowała końcówkę i wygrała 25:19. W drugiej odsłonie zawodniczki z Luksemburga postawiły rywalkom znacznie trudniejsze warunki i dopiero w ostatnich akcjach Estonki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Taki wynik zdeprymował ich przeciwniczki, którym nie starczyło już sił na trzecią partię – tę kadra Estonii wygrała 25:16. Do efektownego triumfu poprowadziła ją Kertu Laak, która zdobyła najwięcej punktów w meczu (12). Po stronie Luksemburga najskuteczniejsza była Betty Hoffmann (8).

Luksemburg – Estonia 0:3
(19:25, 21:25, 16:25)