Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Niewykorzystana szansa Estonii, pewne zwycięstwo Portugalii

Srebrna LE K: Niewykorzystana szansa Estonii, pewne zwycięstwo Portugalii

Estonia nie wykorzystała szansy na zwycięstwo w meczu ze Szwecją. Estonki po trzech partiach prowadziły 2:1, kolejne dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęły Szwedki i to im przypadła wygrana. Portugalia pewnie i wysoko pokonała zamykającą tabelę reprezentację Luksemburga.

Mecz lepiej otworzyły Szwedki, które po zaledwie osiemnastu minutach wygrały premierową odsłonę meczu. Kolejne dwa sety padły łupem Estonii. Wydawało się wówczas, że to gospodynie zgarną komplet punktów. Ich rywalki nie pozostały im dłużne, lepiej spisały się w ataku i ten element zadecydował o ich zwycięstw. W tie-breaku podopieczne Lauriego Hakali okazały się być lepsze i mogły cieszyć się z dwóch punktów.

Szwedki w całym spotkaniu popełniły aż 37 błędów własnych, Estonki 25. Liderką Szwecji była zdobywczyni 36 punktów Isabelle Haak, zawodniczka ta atakowała z 52% skutecznością. Dla Estonii 26 punktów zdobyła Kertu Laak. Szwedki były skuteczniejsze w bloku (13:7) oraz w polu zagrywki (8:4). Było to trzecie zwycięstwo Szwecji w tegorocznych rozgrywkach. Estonia zajmuje przedostatnie, czwarte miejsce.

Estonia – Szwecja 2:3
(12:25, 25:23, 25:23, 22:25, 11:15)

Estonia: Peit (7), Monnakmae, Millen (10), Liis Kullerkann (2), Hollas (6), Laak (26), Leenrum (libero) oraz Pertens, Vahula (1), Kadi Kullerkann
Szwecja: Linda Andersson (8), Wasserfaller (10), Isabelle Haak (36), Alexandra Lazic (18), Vilma Anderssson (1), Anna Haak (7) Sjoberg (libero) oraz Rebeka Lazic (5), Gustafsson (1)

Reprezentacja Portugalii pewnie wygrała z ostatnim Luksemburgiem 3:0. Mecz miał jednostronny przebieg, toczył się pod zupełne dyktando Portugalii. Podopieczne trenera  Hugo Silvy dominowały w każdym elemencie siatkówki. Szkoleniowiec ten desygnował do gry wszystkie zawodniczki, a te wywiązały się ze swoich zadań bardzo dobrze. Bezpośrednio z zagrywki zdobyły 13 punktów, podczas gdy ich rywalki zaledwie 4. W bloku także lepsze były Portugalki (6-1).  Ekipa z Luksemburga popełniła aż 23 błędy własne, miała bardzo słabą skuteczność w ataku (28%). Portugalki z 10 punktami są liderkami i o jeden punkt wyprzedzają drugą Szwecję. Luksemburg nie wygrał żadnego meczu i zamyka tabelę.

Portugalia – Luksemburg 3:0
(25:12, 25:13, 25:21)

Portugalia: Coelho (6), Oliveira (3), Durao (4), Moura (6), Maia (5), Kavalenka (6), Resende (libero) oraz Couto, Clemente (8), Hurst (2), Rodrigues (4), Lopes (6), Gomes (2) i Loureiro (libero)
Luksemburg: Mulli (10), Hoffmann (7), Schneider (5), Braas (2), Esselin, Koos Martin (libero) oraz Gulia Tarantini, Fraschetti (2), Lilly Tarantini (2) Welsch (libero)