Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Niepokonana Estonia, Gruzja i Macedonia wciąż bez punktu

Srebrna LE K: Niepokonana Estonia, Gruzja i Macedonia wciąż bez punktu

W grupie A Srebrnej Ligi Europejskiej siatkarek trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła reprezentacja Estonii. Tym razem liderki grupy A pokonały na wyjeździe 3:0 Macedonię i mając na koncie komplet punktów są już o krok od zapewnienia sobie gry w półfinale. W grupie B Czarnogóra wygrała bez straty seta z reprezentacją Gruzji. Zarówno Gruzinki jak i siatkarki z Macedonii w trzech rozegranych spotkaniach nie zdobyły jeszcze punktu.

Reprezentacja Estonii jest na półmetku rozgrywek grupowych Srebrnej Ligi Europejskiej samodzielnym liderem grupy A. Podopieczne trenera Alessandro Orefice tym razem wygrały 3:0 wyjazdowe spotkanie z Macedonią i zapisały na swoim koncie trzecie zwycięstwo za trzy punkty.

Przewaga przyjezdnych była ogromna, co miało odzwierciedlenie w wynikach dwóch pierwszych setów, wygranych przez Estonki do 10 i 14. W trzeciej partii reprezentacja Macedonii, która nie zdobyła jeszcze w tym sezonie punktu w rozgrywkach Ligi Europejskiej, zagrała nieco lepiej i doszła do granicy 20 małych punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej drużyny była Kodi Kullerkann z 19 punktami na koncie.

W drugim meczu tej grupy rozegranym w sobotę Austria pokonała 3:1 reprezentację Łotwy, dzięki czemu awansowała na drugie miejsce w tabeli i jest teraz bliżej awansu. Po szybkim zwycięstwie w pierwszym secie Austriaczki oddały inicjatywę rywalkom, które doprowadziły do wyrównania. W trzeciej i czwartej partii górą znów były gospodynie dzięki skutecznej grze Anamariji Galić (17 pkt.) oraz Aidy Mehic (16 pkt.). Austria ma po trzech kolejkach 6 punktów, Łotwa 3.

Austria – Łotwa 3:1
(25:23, 16:25, 25:15, 25:23)
Macedonia – Estonia 0:3
(10:25, 14:25, 20:25)

W grupie B z drugiego zwycięstwa w rozgrywkach cieszyły się siatkarki Czarnogóry, które w Podgoricy bez problemów w trzech setach wygrały z Gruzją. Gruzinki bez swojej najlepszej zawodniczki, Any Kalandadze nie zdobyły jeszcze w tegorocznych rozgrywkach żadnego punktu.

W drugiej partii gospodynie rozbiły swojego rywala 25:9, pierwsza i trzecie partia były bardziej wyrównane, jednak przewaga Czarnogóry ani przez moment nie była zagrożona. 14 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Danijela Dzakovic, po 10 na swoim koncie miały Nevena Vukcevic i Saska Djurovic.

Czarnogóra – Gruzja 3:0
(25:19, 25:9, 25:16)