Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K, gr. B: Jednostronne mecze na korzyść Czarnogóry i Portugalii

Srebrna LE K, gr. B: Jednostronne mecze na korzyść Czarnogóry i Portugalii

W grupie B srebrnej Ligi Europejskiej siatkarek miniony weekend nie przyniósł za dużo emocji. W pierwszej kolejce obejrzeliśmy dwa jednostronne mecze.  Czarnogóra tylko w jednym secie napotkała delikatny napór Wysp Owczych.  Portugalia z kolei nie dała praktycznie żadnych szans Gruzji.

W pierwszych dwóch setach siatkarki z Wysp Owczych nie miały nic do powiedzenia. Były zespołem o dwie klasy słabszym od swoich przeciwniczek z Czarnogóry i nie były w stanie zdobyć nawet dziesięciu punktów. W trzecim. secie wykorzystały jednak dekoncentrację rywalek (5:2),  Ekipa z Czarnogóry wyrównała na 7:7 i wydawało się, że opanowała sytuację (16:10, 22:15). W końcówce Wyspy Owcze odrobiły nieco strat, ale i tak mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla faworytek.  W punktach zdobytych atakiem przewaga Czarnogóry była druzgocąca (42:16), w bloku było 12:5, a asach serwisowych 5:0. 15 punktów dla Czarnogóry zdobyła Danijela Dzakovic.

Wyspy Owcze – Czarnogóra 0:3
(9:25, 7:25, 20:25)

Dość jednostronny pojedynek stoczyły siatkarki z Portugalii i Gruzji.  W dwóch pierwszych setach Gruzinki nie były w stanie zdobyć nawet 15 oczek, w trzecim udało im się zapunktować 18 razy.  Portugalia zdominowała rywalki w ataku, gdzie punktowała ze skutecznością 55%, Gruzja zaś zanotowała 33% skuteczność. Dominowała także w zagrywce, gdzie w asach serwisowych było 10:0. 19 punktów dla zwyciężczyń zdobyła Julia Kavalenka, Katia Oliveira dołożyła 15 oczek.

Portugalia  – Gruzja 3:0
(25:13, 25:12, 25:18)