Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K, gr B: Jednostronne mecze dla Czarnogóry i Portugalii

Srebrna LE K, gr B: Jednostronne mecze dla Czarnogóry i Portugalii

Jednostronny przebieg miała czwarta kolejka w grupie B Srebrnej Ligi Europejskiej siatkarek. Reprezentantki Czarnogóry  szybko rozprawiły się z ostatnią w tabeli Gruzją, w żadnym z setów nie oddały one rywalkom więcej niż 14 oczek.  Jeszcze szybszy był mecz Portugalii z Wyspami Owczymi, w dwóch setach siatkarki w Wysp Owczych nie zdobyły nawet 10 punktów.

W sobotnim starciu z Gruzinkami siatkarki Czarnogóry szybko narzuciły rywalkom swój styl gry (8:4) i tylko sukcesywnie powiększały prowadzenie. Jedynym punktem zaczepienia dla Gruzinek był początek seta trzeciego, gdzie początkowo różnica była niewielka. W przeciągu meczu kolosalna różnica była, jeżeli chodzi o skuteczność ataku, Czarnogóra osiągnęła wskaźnik 57%, zaś rywalki zaledwie 25%.  Zwyciężczynie znakomicie także zagrywały (12:1 w asach serwisowych). Dijana Vukovic zdobyła 17 oczek dla swojej, zwycięskiej ekipy, zaś dla Gruzji Ana Tevdoradze zapunktowała 8 razy.

Gruzja – Czarnogóra 0:3
(14:25, 11:25, 14:25)

Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miało niedzielne spotkanie Wysp Owczych z Portugalią.  Wystarczy wspomnieć, że pokonane tylko w jednym secie zdołały przekroczyć granicę 10 punktów.  Gra przez cały czas toczyła się pod dyktando Portugalek.  Atakowały one ze skutecznością 53% przy zaledwie 24% rywalek. W asach serwisowych było 10:0, a w bloku 9:2. Julia Kavalenka zapunktowała 16 razy dla Portugalii, a dwa punkty mniej dołożyła  Maria Lopes.  W ekipie Wysp Owczych osamotniona była Sofia Purkhus, zdobywczyni 12 oczek.

Portugalia – Wyspy Owcze 3:0
(25:9, 25:13, 25:9)