Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K, gr. B: Bez niespodzianek w ostatnich meczach

Srebrna LE K, gr. B: Bez niespodzianek w ostatnich meczach

Nie było żadnej niespodzianki w ostatnich meczach grupy B Srebrnej Ligii Europejskiej kobiet. W piątek Czarnogóra pewnie w trzech setach poradziła sobie z reprezentacją Wysp Owczych, a w sobotę Portugalia nie dała szans w Tbilisi Gruzinkom. Pierwsze miejsce w grupie zajęły siatkarki z Bałkanów, lepszym bilansem setów wyprzedzając Portugalię. Oba te zespoły zagrają w półfinałach Srebrnej Ligi Europejskiej i będą walczyć o awans do grupy Złotej.

Tylko w pierwszym secie meczu z Wyspami Owczymi reprezentantki Czarnogóry miały niewielkie problemy. Mimo kilkupunktowej przewagi zdobytej na początku seta (16:12) wypuściły prowadzenie z rąk i dość niespodziewanie to zespół gości wyszedł na prowadzenie 21:20. W końcówce jednak zespół z Bałkanów ponownie przejął inicjatywę i wygrał tę partię do 23.

W drugim secie drużyna Czarnogóry od samego początku miała sporą przewagę (8:3, 16:7). Przyjezdne próbowały jeszcze się postawić, jednak niewiele to dały – musiały uznać wyższość gospodyń przegrywając do 17. Trzecia odsłona meczu to już prawdziwy pogrom. Podopieczne trenera Milorada Krunica prowadziły już 16:5, a od stanu 21:7 pozwolił rywalkom na zdobycie jeszcze tylko jednego punktu. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Danijela Dzakovic (11) oraz Saska Djurovic i Katarina Budrak (po 10). Ta wygrana zapewniła siatkarkom z Czarnogóry pierwsze miejsce w grupie B.

Czarnogóra – Wyspy Owcze 3:0
(25:23, 25:17, 25:8)

W sobotę w ostatnim meczu tej grupy w Tbilisi Gruzja (nadal bez Any Kalandadze w składzie) podejmowała reprezentację Portugalii. Zespół Hugo Silvy już wcześniej zapewnił sobie awans do półfinału, teraz tylko dopełnił formalności. Portugalki świetnie rozpoczęły to spotkanie od prowadzenia 8:2 w pierwszym secie. Potem spokojnie utrzymały przewagę i wygrały go do 18. Również w drugiej partii zespół gości kontrolował wydarzenia na boisku. Po wyrównanym początku siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego odskoczyły rywalkom na 8 punktów (16:8) i już bez problemu wygrały tego seta do 17.

Mimo fatalnego początku trzeciego seta (1:8) Gruzinki najlepiej zaprezentowały się właśnie w końcówce meczu. Cały czas gonił wynik, zbliżając się w pewnym momencie na 4 punkty (12:16). W końcówce jednak Portugalki nie dały sobie odebrać wygranej – pokonały rywala 25:21 i 3:0 w całym spotkaniu. Dobry mecz rozegrały Katia Oliveira (15 pkt.) oraz Julia Kavalenka (17 pkt.). W drużynie Gruzji najwięcej punktów miała znana z występów w polskich zespołach Gvanca Ulumbelashvili (14 pkt.).

Gruzja – Portugalia 0:3
(18:25, 17:25, 21:25)