Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Estonia i Portugalia z kompletem punktów po dwóch kolejkach gier

Srebrna LE K: Estonia i Portugalia z kompletem punktów po dwóch kolejkach gier

W grupie A Estonia odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu zostawiła Austrię, wygrała z nią 3:0. W drugim meczu tej grupy Łotwa pewnie i wysoko pokonała Macedonię 3:0. W grupie B Portugalia zainkasowała trzy punkty w spotkaniu z Czarnogórą. Premierowe zwycięstwo w tych rozgrywkach odniosły siatkarki Wysp Owczych, które wygrały z Gruzją 3:1.

Austriaczki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w meczu z Estonią. Dwa pierwsze sety przegrały z kretesem, więcej walki było w trzeciej odsłonie spotkania, w której zdobyły 23 punkty. Na więcej nie było ich stać, przegrały to spotkanie z kretesem w stosunku 0:3. – Po prostu nie weszliśmy do gry w pierwszych dwóch setach, zdobyliśmy o wiele za mało punktów w ataku. Nie da się w ten sposób grać przeciwko tak dobremu przeciwnikowi jak Estonia. W trzecim secie poszło już znacznie lepiej zdobyliśmy 17 punktów w ataku. Szkoda, że ​​tak łatwo go przegraliśmy. Myślę, że w czwartym secie stać byłoby nas na więcej – podsumował mecz szkoleniowiec Austrii. Najwięcej punktów dla Austrii zdobyły: Emma Hohenauer (9), Kora Schaberl oraz Aida Mehic – obie po 5.

Estonia – Austria 3:0
(25:15, 25:8, 25:23)

Estonia: Miilen (13 pkt.), Kullerkann (13), Hollas (3), Laak (18), Pertens (8), Kibbermann (2), Kangro (libero) oraz Peit, Kullerkann (1)  i Varlogina
Austria: Bruckner (5), Mehic (6), Hohenauer (9), Diesl (1), Galic (2), Niesimovic (5), Oberhauser (libero) oraz Holzinger, Hinteregger i Schaberl (6)

Macedonia po raz drugi w tegorocznych rozgrywkach musiała uznać wyższość swoich rywalek. Tym razem przegrała z 0:3 z Łotwa. Gospodynie tylko w trzeciej partii przekroczyły barierę 20 punktów. Macedonki po tej porażce zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Liderem tabeli jest Estonia, która ma na swoim koncie sześć punktów, druga jest Łotwa, a trzecia Austria. Obie drużyny mają po trzy punkty.

Macedonia – Łotwa 0:3
(18:25, 18:25, 23:25)

Macedonia: Stojanovska (6 pkt.), Batalakovska (2), Stojanova (13), Jonuzi (4), Kovachevijk (7), Nikolova (4), Popjordanovska (libero) oraz Lazarova, Richlieva, Pavloska, Terzievska (1) i Anteska (libero)
Łotwa: Levinska (20), Dolotova (3), Niecipourka (9), Rita (3), Jurdża (6), Vagele (2), Zvaigzne (libero) oraz Ivanova, Grundmane, Dambrehte (6), Kramena (6), Kovala i Reknere

Liderki grupy B – Portugalki wygrały z Czarnogórą 3:1. Pierwsza partię na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego. W drugiej lepsze były reprezentantki Czarnogóry. W trzeciej i czwartej odsłonie spotkania Portugalia dyktowała warunki gry i zapisała na swoje konto cenne trzy punkty. Portugalia jest liderem grupy B, przewodzi tabeli. Ma na swoim koncie sześć punktów.

Portugalia – Czarnogóra 3:1
(25:17, 20:25, 25:16, 25:18)

Pierwsze zwycięstwo w grupie B odniosły wyspy Owcze, w pokonanym polu reprezentantki tego kraju zostawiły Gruzję. Trzy sety tego spotkania kończyły się takim samym wynikiem w stosunku 25:22. Gruzja po dwóch kolejkach zamyka tabelę, nie zdobyła do tej pory żadnego punktu. Wyspy Owcze mają tyle samo punktów -co Czarnogóra – trzy.

Wyspy Owcze – Gruzja 3:1
(25:19, 22:25, 25:22, 25:22)