Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Austria i Czarnogóra zrewanżowały się swoim rywalkom za porażki

Srebrna LE K: Austria i Czarnogóra zrewanżowały się swoim rywalkom za porażki

Austria wygrała 3:0 z Estonią i zrównała się punktami ze swoimi rywalkami. W drugim meczu Łotwa wygrała z Macedonią również 3:0. W grupie B Czarnogóra odprawiła z kwitkiem Portugalię i wyprzedziła te reprezentację w tabeli.

Łotwa w trzech setach wygrała z ostatnią Macedonią. Było to drugie zwycięstwo Łotyszek w tegorocznych rozgrywkach. Pomimo zwycięstwa Łotwa nie poprawiła swojej pozycji w tabeli, zajmuje, trzecie przedostatnie miejsce w grupie A. Macedonia nie wygrała do tej pory żadnego spotkania i zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Pierwsze dwa sety tego spotkania nie miały większej historii, toczyły się pod dyktando reprezentacji Łotwy. Nieco więcej emocji było w trzecim secie, który rozgrywany był na przewagi, Macedonia nie wykorzystała swoich szans na wygranie pierwszego seta w rozgrywkach, prowadziła 21:17. Ostatecznie to Łotwa zapisała na swoje konto zwycięstwo. Liderką Łotyszek była Marta Lewinska zdobywczyni 23 punktów. Dla Macedonii 11 punktów zdobyła Tamara Stojanowa. Łotyszki popełniły więcej błędów własnych, miały lepsze przyjęcie, były skuteczniejsze w ataku.

Łotwa – Macedonia 3:0
(25:17, 25:19, 31:29)

Łotwa: Iwanowa (4), Lewinska (23),  Dolotowa, Kramena (7), Jurdża (19), Wagele (4), Zwaigzne (libero) oraz Dambrehte (2), Grundmane (2), Reknere (1), Kovala (1), Boże (libero)
Macedonia: Stojanovska (9), Batalakovska (1), Stojanova (11), Lazarova (1), Jonuzi (4), Kovachevikj (4), Popjordanovska (libero) oraz Richlieva, Pavloska (2), Dikova (1), Nikolova (1), Terzievska (8) iOvnarska (libero)

Estonia miała lepszy start, prowadząc czterema punktami, wówczas Schwab wykorzystał pierwszą przerwę na żądanie. Posunięcie to było dobrym ruchem, Austriaczki wyrównały stan rywalizacji (9:9). Dzięki dobrej grze w  bloku Austria dominowała na boisku, odskoczyła swoim rywalkom na cztery punkty (22:18). Po 27 minutach Austriaczki wygrała pierwszego seta. W drugiej partii obie ekipy grały punkt za punkt, mecz był zacięty i emocjonujący. Po trzech punktach z rzędu Austriaczki prowadziły 18:15. Gra w bloku była mocnym punktem Austrii a skuteczność ataku była również dobra. Austria wygrała druga partię i prowadziła w całym spotkaniu 2:0.  W ostatniej partii spotkania inicjatywa w dalszym ciągu należała do Austrii. Drużyna Schwaba ponownie odskoczyła swoim rywalkom, blok Niny Nesimović sprawił, że było 15:9 dla gospodyń. Gospodynie nadal grały zdecydowanie i odważnie, dobrze zagrały w obronie. Po ataku Anamariji Galic Austriaczki wygrały spotkanie w stosunku 3:0. Najwięcej punktów dla Austrii zdobyła Monika Chrtianska (13) oraz Kora Schaberl (10). Dla Estonii Kertu Laak (14), Silvia Pertens (11). Austriaczki były skuteczniejsze w bloku (11-2) oraz w polu zagrywki (7-2). Austriaczki popełniły mniej błędów własnych (11, ich rywalki aż 20

Austria – Estonia 3:0
(25:20, 25:19, 25:20)

Austria: Mehić (9 pkt.), Chrtianska (13), Diesl (4), Schaberl (10), Galić (9), Nesimović (9), Huber (libero) oraz Holzinger, Bruckner (1) i Obserhauser (libero)
Estonia: Peit (7), Kullerkann (7), Hollas (5), Laak (14), Pertens (11), Kibbermann (1), Kangro (libero) oraz Lember (2), Varlogina, Leernum (libero), Paalo, Kullerkann (1) i Pold

W grupie B Gruzja w krótkich trzech setach wygrała z wyspami Owczymi 3:0. Mecz nie miał większej historii. Od początku do końca toczył się pod dyktando Gruzinek. Reprezentacja Wysp Owczych nie miała zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu, była tłem dla swoich rywalek, w żadnym z setów nie przekroczyła bariery 15 punktów. Gruzinki były lepsze w bloku (8-4), w polu zagrywki (7-2), popełniły mniej błędów własnych. Najwięcej punktów dla Gruzji zdobyła Ana Tewdoradze -13.

Gruzja – Wyspy Owcze 3:0
(25:15, 25:12, 25:15)

Gruzja: Tewdoradze (13), Ulumbelaszwili (11), Kobaidze (9), Markaraszwili (1), Szauszidze (10), Lobdżandidze (8), Tatsidadze (libero) oraz Chumburidze, Muszudiani (1)
Wyspy Owcze: Christiandottir (2), Buadottir (2), Samson (2), Purkhus (8), Mohr (4), Guttensen (2), Jakobina Joensen (libero) oraz Simonsen, Jacobsen, Simona Joensen (1), Arnholdsdottir (2), Tavsen (libero)

Czarnogóra zrewanżowała się Portugalii za porażkę z pierwszej rundzie. Dzięki temu zwycięstwu Czarnogóra wyprzedziła swoje rywalki w tabeli, obie drużyny mają po 12 punktów. Mecz był zacięty i emocjonujący, drużyna z Półwyspu Iberyjskiego nie wykorzystała swoich szans w drugiej partii spotkania, w której prowadziła 16:12 oraz 21:19.  Liderka Czarnogóry była Vuković zdobywczyni 20 punktów, Czarnogóra dominowała w bloku (5-1). Była skuteczniejsza w ataku oraz w przyjęciu. Obie drużyny obok  Austrii i Estonii zagrają w turnieju finałowym

Czarnogóra – Portugalia 3:0
(25:21, 25:23, 25:22)

Czarnogóra: Djurović (4), Susic (1), Vukovic (20), Dzakovic (10), Budrak (5), Dragovic (8), Cenovic (libero) oraz Tvrdisic (3), Vukcevic (1)
Portugalia: Cavalcanti (14), Durao, Oliveira (8), Maia (7), Lopes (5), Kavalenka (9), Resende (libero) oraz Pereira, Figueiras,Rodrigues (libero)