Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Spokojna i szybka wygrana Warty

PL: Spokojna i szybka wygrana Warty

Na zakończenie 17. kolejki PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa zmierzył się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Najbardziej wyrównana walka była w pierwszym secie. Niewiele brakowało, żeby gospodarze zapisali na swoim koncie wygraną. Ostatecznie jednak inauguracyjna odsłona padła łupem podopiecznych trenera Winiarskiego. W kolejnych partiach widać było coraz większą przewagę zawiercian, którzy bez większych problemów zakończyli spotkanie bez starty seta.

Wyrównany początek

Gospodarze zaczęli ten pojedynek od ustawienia trzech skutecznych bloków (3:2). Po nieskutecznym uderzeniu Karola Butryna zrobiło się 7:5, ale trzy kolejne punkty zapisali na swoim koncie przyjezdni i prowadzący zmienił się. Nastąpiło to tylko na chwilę, gdyż brak kończącego ataku po stronie zawiercian został natychmiastowo wykorzystany przez ich rywali. Po kontrach w wykonaniu Damiana Koguta oraz Dawida Dulskiego mieli dwa punkty więcej, a gdy ponownie w ich ekipie zafunkcjonował blok to przewaga jeszcze wzrosła. Dystans ten podopieczni Michała Winiarskiego odrobili w jednym ustawieniu. Najpierw trafił Karol Butryn, a w kolejnej akcji Bartosz Kwolek zagrał blok-aut i zrobiło się po 17. Po czasie ponownie zapunktował Kwolek i Jurajscy Rycerze wyszli na prowadzenie. Chwilę później je powiększyli, gdy skończył atak Trevor Clevenot. W końcówce premierowej odsłony spotkania były jeszcze emocje, gdyż Rafał Sobański doprowadził do wyrównania. W najważniejszym momencie Clevenot posłał zagrywkę nie do przyjęcia i ostatecznie w pierwszym secie ze zwycięstwa mogli się cieszyć przyjezdni.

Po skutecznym bloku Karola Butryna goście wyszli na prowadzenie 4:2. Od tego momentu rozpoczęło się naprzemienne zdobywanie punktów, które przerwał dopiero błąd rozegrania po stronie częstochowian (9:12). Od tego momentu siatkarze Aluronu CMC Warty zaczęli budować sobie przewagę. Po wykorzystaniu kontry przez Trevora Clevenot oraz zablokowaniu Rafała Sobańskiego dystans wzrósł do pięciu punktów. Gospodarze jednak się nie poddawali i po asie serwisowym Aymena Bouguerry i bloku Bartosza Schmidta pozostało im do odrobienia tylko dwa ,,oczka”. Dodatkowo przyjezdni nie przyjęli serwisu Damiana Koguta i końcówka tej partii zapowiadała się emocjonująco. Szybko jednak zawiercianie udowodnili swoją wyższość. Po atakach Bartosza Kwolka ponownie zaczęli budować sobie przewagę, a kiedy krótką skończył Miłosz Zniszczoł było 23:19. Do końca seta nic się nie zmieniło. Po szczęśliwej zagrywce Butryna ekipa dowodzona przez Winiarskiego miała pięć setboli, a po zepsutym serwisie Karola Borkowskiego druga część meczu zakończyła się.

Zawiercianie postawili „kropkę nad i”

Zawodnicy Aluronu CMC Warty chcieli zakończyć rywalizację jak najszybciej, co widać było na początku trzeciej partii. Po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Michała Szalache oraz asie serwisowym Miguela Tavaresa na tablicy wyników zrobiło się 6:3. Na tym jednak zawiercianie nie poprzestali i w dalszym ciągu zwiększali dystans dzielący ich od rywali. Po skończeniu krótkiej przez Miłosza Zniszczoła prowadzili już pięcioma ,,oczkami”, ale na tym nie poprzestali. W pewnym momencie różnica wynosiła już siedem punktów i trener Winiarski zaczął wprowadzać zmienników na boisko. Wprawdzie po zagraniu z prawego skrzydła przez Dawida Dulskiego straty częstochowian nieco zmalały (10:14), ale szybko nastąpiła odpowiedź ich rywali. Po ataku Bartosza Kwolka przyjezdni prowadzili 17:11 i losy rywalizacji należało uznać za rozstrzygnięte, gdyż nic nie zapowiadało, aby w tym secie miało się jeszcze cokolwiek zmienić. Goście grali swobodnie, a przede wszystkim skutecznie. W końcówce seta oba zespoły psuły zagrywki i to po błędzie Damiana Koguta w tym elemencie całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem graczy Aluronu CMC Warty Zawiercie.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3
(23:25, 20:25, 18:25)

Hemarpol: Dulski (17), Kogut (9), Schmidt (5), Hain (4), Sobański (4), Kowalski (1), Jaskuła (libero) oraz Bouguerra (5), Keturakis, Espeland, Borkowski,
Warta: Kwolek (13), Butryn (12), Zniszczoł (8), Clevenot (7), Szalacha (7), Tavares (6), Perry (libero) oraz Gąsior (2),  Schamlewski (1), Łaba, Gregorowicz (libero)