Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sparingowe zwycięstwo Warty nad Berlin Recycling Volleys

Sparingowe zwycięstwo Warty nad Berlin Recycling Volleys

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał 3:2 Berlin Recycling Volleys w środowym meczu sparingowym. Najlepsza niemiecka drużyna ostatniej dekady przyjechała do Polski w ramach przygotowań do rozpoczynającego się już w październiku sezonu Bundesligi.

Obie ekipy są na zupełnie innym etapie przygotowań, bo w Polsce liga wystartowała o cztery tygodnie wcześniej. Berlińczycy początkowo mieli przebywać na zgrupowaniu na Wyspach Kanaryjskich, ale ich plany pokrzyżował koronawirus. Trener Aluronu CMC Igor Kolaković jako jedyny spośród szkoleniowców kilku ekip PlusLigi, do których mistrz Niemiec skierował zapytania, zgodził się na rozegranie gry treningowej (w ciągu dwóch kolejnych dni Berlin zagra z pierwszoligowym BBTS-em Bielsko-Biała). Jurajscy Rycerze przed rozpoczęciem ligowego sezonu ze względu na kwarantannę rozegrali o trzy mecze kontrolne mniej, niż planowali, stąd też starcie z zespołem zza zachodniej granicy można było potraktować jako nadrabianie zaległości.

Igor Kolaković postawił w wyjściowym składzie w większości na graczy, którzy w niedzielnym starciu z Jastrzębskim Węglem przebywali na boisku krótko lub wcale. Jedynie Maxi Cavanna i Flavio Gualberto ponownie zagrali od początku. Z kolei szkoleniowiec gości Cédric Énard posłał w bój potencjalnie najsilniejsze zestawienie z dwoma mistrzami olimpijskimi, rozgrywającym Siergiejem Grankinem (złoto w Londynie w 2012 roku z reprezentacją Rosji) i środkowym Ederem Carbonerą (mistrz z Rio de Janeiro sprzed 4 lat). Po pierwszych dwóch setach wynik był remisowy, a po stronie Warty Zawiercie w ofensywie wyróżniali się Grzegorz Bociek, Paweł Halaba oraz obaj środkowi Flavio i Patryk Niemiec. Od trzeciego seta trenerzy coraz mocniej rotowali składem, ale nie zmieniło to przebiegu gry, bo ponownie najpierw seta wygrali zawiercianie, po czym zrewanżowali im się rywale. O zwycięstwie miał więc zadecydować tie-break, który zagrywką ustawił Mateusz Malinowski. Atakujący Jurajskich Rycerzy posyłał asa za asem, a rezerwowe zestawienie linii przyjęcia Berlin Recycling Volleys nie potrafiło znaleźć na to recepty. Tak wypracowaną przewagę siatkarze Aluronu CMC utrzymali już do końca, wygrywając 15:8.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys 3:2
(25:23, 21:25, 25:22, 23:25, 15:8)

Warta: Cavanna, Muagututia (4), Niemiec (9), Bociek (14), Halaba (8), Flávio (7), Andrzejewski (libero) oraz Gjorgjiew (1), Kania (6), Orczyk (7), Malinowski (10), Depowski (5), Czarnowski (1), Żurek (libero)
Berlin RV: Grankin (2), Brehme (13), Carle (11), Tuia (8), Patch (7), Eder (4), Zenger (libero) oraz Moraes (14), Michelucci (3), Baghdady (4), Kessel (8), Pujol, Kowalski (libero)

źródło: aluroncmc.pl