Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sparingi Developresu bez kibiców, wewnętrzne obostrzenia dla siatkarek

Sparingi Developresu bez kibiców, wewnętrzne obostrzenia dla siatkarek

fot. Michał Szymański

Siatkarki Stephane’a Antigi zmierzą się z DPD Legionovią Legionowo w dniach 13-14 sierpnia w oficjalnych sparingach. Zaplanowany dwumecz z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego rozegrany zostanie w Hali Podpromie. W wewnętrznym komunikacie zarządu KS Developres „w związku ze skomplikowaną sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym wirusem Covid 19” wprowadzono wewnętrzne obostrzenia.

Już we wtorek wiceprezes klubu Marek Pieniążek za pośrednictwem Twittera poinformował, że mecze odbędą się bez udziału publiczności. Teraz tę informację potwierdził oficjalnie klub. W związku z aktualną, dynamicznie zmieniającą się, sytuacją epidemiczną podjęto decyzję o wdrożeniu kilku istotnych, profilaktycznych obostrzeń.Najważniejsze z punktu widzenia kibica zmiany to:

1. Wszystkie treningi będą zamknięte dla kibiców.
2. Wszystkie sparingi odbywać się będą bez udziału publiczności.

Jednocześnie klub poinformował, że czyni starania, aby sparingi były transmitowanie w klubowych mediach społecznościowych Facebook i YouTube

Plany sparingowe DevelopRes SKYRES Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo:

13.08 – czwartek
godz. 18:00
Hala Podpromie

14.08 – piątek
godz. 15:00
Miejsce: Hala Podpromie

Zakaz wyjazdów powyżej 150 km od Rzeszowa i udziału w imprezach towarzyskich powyżej 15 osób, a także obowiązkowe badanie temperatury i testy pyłkowe co 14 dni wprowadził Developres Rzeszów dla swoich zawodniczek i sztabu.  W wewnętrznym komunikacie zarządu KS Developres „w związku ze skomplikowaną sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym wirusem Covid 19” wprowadzono wewnętrzne obostrzenia.

– Nie ma odgórnych zaleceń jak się zachowywać. My nie zakazujemy zawodniczkom i sztabowi wyjazdów czy spotkań, bo sytuacje rodzinne i towarzyskie są różne i zawsze zgodzimy się na wyjazd – tłumaczy Marek Pieniążek, wiceprezes klubu. – Warunek jest jeden, po powrocie z wyjazdu czy imprezy taka osoba do pięciu dni musi zrobić obowiązkowy test wymazowy na własny koszt. Chcielibyśmy okres przygotowawczy i ligę rozegrać bez wymuszonych przerw. Tego chcą też zawodniczki, które ze zrozumieniem podeszły do tematu – dodaje Pieniążek.

Potwierdza to Jelena Blagojević, kapitan drużyny: – Widzimy co się dzieje w Łodzi, Gdańsku, Zawierciu czy w innych dyscyplinach. Jest to rozsądna decyzja, bo my cały czas o tym mówimy, ale każdy dzień przynosi zmiany, rośnie liczba zarażonych. Najważniejsze jest zdrowie, ale chcemy też zacząć grać! Zresztą zaczęłyśmy ostry czas przygotowań i nawet jak zdarzy się wolny dzień od codziennych treningów, to poświęcamy go na regenerację. Na dłuższe wyjazdy nie ma już czasu.

– Chcieliśmy, żeby to było uczciwe. Dlatego np. limit 150 km, bo najbliżej 160 km od Rzeszowa w Wieliczce mają rodziny dwie nasze zawodniczki. A nie mniej, bo jak mają ochotę pojechać w Bieszczady czy na Roztocze to zawsze mogą. Chodzi tylko o to, żeby ograniczyć kontakt z ludźmi – dodaje Pieniążek. Dlatego w komunikacie znalazły się zapisy o zamkniętych treningach i sparingach, zakazie „przybijania piątek” czy robieniu zdjęć typu „selfie”, jeżeli odległość jest mniejsza niż 2 m. Developres nie będzie też grał sparingu z rywalami, którzy nie udostępnią negatywnych wyników testów na Covid 19.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna, nowiny24.pl, twitter

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved