Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sparing w Łodzi dla gospodyń

Sparing w Łodzi dla gospodyń

Zespoły TAURON Ligi powoli zaczynają sparingowe granie. W Łodzi po dwóch stronach siatki stanęły siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź i E.LECLERC Radomki Radom. Lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 3:1.

Spotkanie lepiej zaczęły radomianki, które po zaciętych akcjach zdobyły pierwsze trzy punkty. Z obu stron swoje możliwości badały zagraniczne atakujące – Gozde Yilmaz w Radomce i Valentina Diouf w ŁKS-ie. Po udanym bloku na Natalii Murek i kiwce w siatkę Justyny Łukasik na tablicy pojawił się remis 6:6. Później jednak zaczęły znów mylić się łodzianki i Radomka odzyskała trzypunktową przewagę (9:6). W dalszej części seta gra ustabilizowała się na tym poziomie i podopieczne Błażeja Krzyształowicza trzymały kilkupunktowy dystans. Przy stanie 13:15 trener Alessandro Chiappini zdecydował się na odważną podwójną zmianę. Do ataku weszła nominalna przyjmująca Lana Scuka, a Andżelikę Gajer na rozegraniu zmieniła uzupełniająca skład juniorka Martyna Łyżwa. Wydawało się, że ŁKS dojdzie w pewnym momencie rywalki, ale te odskoczyły w samej końcówce seta i wygrały 25:22 po autowym ataku Aleksandry Gryki.

Drugiego seta ŁKS rozpoczął z Laną Scuką w miejsce Julity Piaseckiej, z kolei po stronie radomskiej zamiast Janet Kalaniuvalu mogliśmy zobaczyć Renatę Białą. Od początku do roboty wzięły się Wiewióry, które szybko osiągnęły przewagę, a po punktowej zagrywce Scuki prowadziły 5:1. Sporą przewagę łodzianki utrzymywały w dalszej części seta, a po ataku z drugiej linii Diouf prowadziły już 12:6. Kiedy siatkarki Radomki przegrywały 11:17, trener Krzyształowicz posłał do ataku Małgorzatę Jasek, a na rozegranie Paulinę Zaborowską. Po kilku piłkach podwójną zmianę zrobił też szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon, tym razem wystawiając jednak do ataku Piasecką. Radomianki nieco przyspieszyły tempo i odrobiły kilka punktów, ale przewaga łodzianek wciąż była spora (20:16). Pod koniec seta na boisku w szeregach Wiewiór pojawiła się kapitan Paulina Maj-Erwardt, co oznaczało, że trener Chiappini dał szansę gry już wszystkim swoim zawodniczkom. Łodzianki dociągnęły przewagę do końca seta i wygrały 25:20.

W trzeciej partii od początku trener Krzyształowicz postawił na drugą libero Agnieszkę Adamek, a tym samym również on posłał w tym meczu na boisko wszystko swoje siatkarki. Od początku znów zaatakowały łodzianki, które po pojedynczym bloku Natalii Dróżdż prowadziły już 6:2. Radomianki nie zamierzały jednak za darmo oddać tego seta i po punktowej zagrywce Kalaniuvalu złapały kontakt na 8:9. Ich pogoń nie trwała jednak długo, bo po dwóch blokach, w tym pojedynczym Scuki i ataku Piaseckiej, przewaga znów urosła do pięciu punktów (13:8). Tempo łodzianek nieco spadło i Radomka zaczęła znów odrabiać straty, po skutecznej kontrze skończonej przez Jasek, siatkarki z Radomia zmniejszyły dystans do jednego punktu (15:16). Końcówka należała jednak do gospodyń, które znów wrzuciły wyższy bieg i spokojnie rozstrzygnęły tę odsłonę na swoją korzyść po asie Piaseckiej (25:18).

Czwarty set zaczął się od bardziej wyrównanej gry, niż poprzednie. Zespoły grały niemal punkt za punkt, a po skutecznym bloku Martyny Świrad na tablicy widniał remis 5:5. Dobre zagrywki Piaseckiej wyprowadziły łodzianki na prowadzenie 11:6 i ustawiły tę część seta. Obie drużyny nieco zwolniły tempo w tej czwartej partii, ale niewielką przewagę utrzymywały łodzianki (16:13). Trener Chiappini po dłużej przerwie znów postanowił skorzystać z usług Valentiny Diouf, która tym razem na boisku znalazła się z Martyną Łyżwą w ramach podwójnej zmiany. Jej wejście od razu zaowocowało skutecznym blokiem na 18:13. To jeszcze jednak nie był koniec walki ze strony Radomki, która zdołała zbliżyć się na dwa punkty (16:18). Przy 21:19 na boisko powróciły Gajer i Hryszczuk, ŁKS zamknął to spotkanie wynikiem 25:22.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1
(22:25, 25:20, 25:18, 25:22)

ŁKS: Diouf (14), Piasecka (24), Dróżdż (5), Hryszczuk (13), Gajer, Gryka (12),  Drabek (libero) oraz Scuka (21), Łyżwa i Maj-Erwardt (libero)
Radomka: Łukasik (13), Kalaniuvalu (7), Murek (12), Bugg (3), Świrad (5), Yilmaz (5), Strasz (libero) oraz Biała (4), Jasek (13), Zaborowska (2) i Adamek (libero)