Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sparing w Łodzi dla gospodyń

Sparing w Łodzi dla gospodyń

fot. Karol Słomka

Zespoły TAURON Ligi powoli zaczynają sparingowe granie. W Łodzi po dwóch stronach siatki stanęły siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź i E.LECLERC Radomki Radom. Lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 3:1. 

Spotkanie lepiej zaczęły radomianki, które po zaciętych akcjach zdobyły pierwsze trzy punkty. Z obu stron swoje możliwości badały zagraniczne atakujące – Gozde Yilmaz w Radomce i Valentina Diouf w ŁKS-ie. Po udanym bloku na Natalii Murek i kiwce w siatkę Justyny Łukasik na tablicy pojawił się remis 6:6. Później jednak zaczęły znów mylić się łodzianki i Radomka odzyskała trzypunktową przewagę (9:6). W dalszej części seta gra ustabilizowała się na tym poziomie i podopieczne Błażeja Krzyształowicza trzymały kilkupunktowy dystans. Przy stanie 13:15 trener Alessandro Chiappini zdecydował się na odważną podwójną zmianę. Do ataku weszła nominalna przyjmująca Lana Scuka, a Andżelikę Gajer na rozegraniu zmieniła uzupełniająca skład juniorka Martyna Łyżwa. Wydawało się, że ŁKS dojdzie w pewnym momencie rywalki, ale te odskoczyły w samej końcówce seta i wygrały 25:22 po autowym ataku Aleksandry Gryki.Drugiego seta ŁKS rozpoczął z Laną Scuką w miejsce Julity Piaseckiej, z kolei po stronie radomskiej zamiast Janet Kalaniuvalu mogliśmy zobaczyć Renatę Białą. Od początku do roboty wzięły się Wiewióry, które szybko osiągnęły przewagę, a po punktowej zagrywce Scuki prowadziły 5:1. Sporą przewagę łodzianki utrzymywały w dalszej części seta, a po ataku z drugiej linii Diouf prowadziły już 12:6. Kiedy siatkarki Radomki przegrywały 11:17, trener Krzyształowicz posłał do ataku Małgorzatę Jasek, a na rozegranie Paulinę Zaborowską. Po kilku piłkach podwójną zmianę zrobił też szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon, tym razem wystawiając jednak do ataku Piasecką. Radomianki nieco przyspieszyły tempo i odrobiły kilka punktów, ale przewaga łodzianek wciąż była spora (20:16). Pod koniec seta na boisku w szeregach Wiewiór pojawiła się kapitan Paulina Maj-Erwardt, co oznaczało, że trener Chiappini dał szansę gry już wszystkim swoim zawodniczkom. Łodzianki dociągnęły przewagę do końca seta i wygrały 25:20.

W trzeciej partii od początku trener Krzyształowicz postawił na drugą libero Agnieszkę Adamek, a tym samym również on posłał w tym meczu na boisko wszystko swoje siatkarki. Od początku znów zaatakowały łodzianki, które po pojedynczym bloku Natalii Dróżdż prowadziły już 6:2. Radomianki nie zamierzały jednak za darmo oddać tego seta i po punktowej zagrywce Kalaniuvalu złapały kontakt na 8:9. Ich pogoń nie trwała jednak długo, bo po dwóch blokach, w tym pojedynczym Scuki i ataku Piaseckiej, przewaga znów urosła do pięciu punktów (13:8). Tempo łodzianek nieco spadło i Radomka zaczęła znów odrabiać straty, po skutecznej kontrze skończonej przez Jasek, siatkarki z Radomia zmniejszyły dystans do jednego punktu (15:16). Końcówka należała jednak do gospodyń, które znów wrzuciły wyższy bieg i spokojnie rozstrzygnęły tę odsłonę na swoją korzyść po asie Piaseckiej (25:18).

Czwarty set zaczął się od bardziej wyrównanej gry, niż poprzednie. Zespoły grały niemal punkt za punkt, a po skutecznym bloku Martyny Świrad na tablicy widniał remis 5:5. Dobre zagrywki Piaseckiej wyprowadziły łodzianki na prowadzenie 11:6 i ustawiły tę część seta. Obie drużyny nieco zwolniły tempo w tej czwartej partii, ale niewielką przewagę utrzymywały łodzianki (16:13). Trener Chiappini po dłużej przerwie znów postanowił skorzystać z usług Valentiny Diouf, która tym razem na boisku znalazła się z Martyną Łyżwą w ramach podwójnej zmiany. Jej wejście od razu zaowocowało skutecznym blokiem na 18:13. To jeszcze jednak nie był koniec walki ze strony Radomki, która zdołała zbliżyć się na dwa punkty (16:18). Przy 21:19 na boisko powróciły Gajer i Hryszczuk, ŁKS zamknął to spotkanie wynikiem 25:22.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1
(22:25, 25:20, 25:18, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Diouf (14), Piasecka (24), Dróżdż (5), Hryszczuk (13), Gajer, Gryka (12),  Drabek (libero) oraz Scuka (21), Łyżwa i Maj-Erwardt (libero)
Radomka: Łukasik (13), Kalaniuvalu (7), Murek (12), Bugg (3), Świrad (5), Yilmaz (5), Strasz (libero) oraz Biała (4), Jasek (13), Zaborowska (2) i Adamek (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę