Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sparing przed MŚ: Amerykanie pokonali Włochów

Sparing przed MŚ: Amerykanie pokonali Włochów

fot. FIVB

Poszczególne reprezentacje są na ostatniej prostej przygotowań przed mistrzostwami świata. W meczu kontrolnym Włosi ulegli Amerykanom w trzech setach, ale wszystkie z nich rozstrzygały się dopiero w końcówkach.

Nie tylko reprezentacja Polski rozgrywa mecze kontrolne przed mistrzostwami świata. Czynią tak również inne drużyny. Po 24 dniach po ostatnim spotkaniu w Lidze Narodów do gry wrócili Włosi, którzy zmierzyli się towarzysko z Amerykanami.Pojedynek zakończył się w trzech setach, ale nie był jednostronnym widowiskiem. Długimi fragmentami wynik oscylował wokół remisu, ale zawsze w końcówkach lepsi okazywali się Amerykanie, którzy niedawno wywalczyli drugie miejsce w Lidze Narodów, a w fazie grupowej będą jednym z rywali biało-czerwonych w mistrzostwach świata.

Obaj trenerzy dość mocno rotowali składem, dając szansę poczuć boisko niemal wszystkim zawodnikom. Po zakończeniu regularnego spotkania rozegrano jeszcze dwa dodatkowe sety, w których już lepsi okazali się zawodnicy z Italii, którzy triumfowali odpowiednio 25:15, 15:11.

Po przerwie do kadry USA wrócił Matthew Andersson, który pokazał się z bardzo dobrej strony, bowiem na swoim koncie zapisał aż 15 punktów i wraz z Taylorem Defalco był liderem Amerykanów w tym sparingu. Z kolei po drugiej stronie siatki wyróżnił się Yuri Romano, który wywalczył 13 oczek dla swojej drużyny. Na boisku nie pojawił się Alessandro Michieletto, który cierpiał ostatnio na problemy jelitowe.

Włochy – USA 0:3
(23:25, 22:25, 22:25)

Składy zespołów:
Włochy: Giannelli 2, Romanò 13, Galassi 8, Lavia 5, Bottolo 8, Russo 5, Balaso (libero) oraz Pinali, Piccinelli (libero), Recine 3, Sbertoli, Anzani
USA: Christenson 5, Anderson 15, Smith 4, Jendryk 7, Muagututia 7, Defalco 16, Shoji (libero) oraz Russell K., Averill 2, Tuaniga, Ensing, Kessel

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę