Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sparing Developresu z Legionovią dla rzeszowianek

Sparing Developresu z Legionovią dla rzeszowianek

Rozpoczęły się przedsezonowe spotkania towarzyskie zespołów polskiej ekstraklasy siatkarskiej. W czwartek i w piątek w Rzeszowie zaplanowano sparingi Developresu i Legionovii. W pierwszym z tych spotkań podopieczne trenera Antigi pokonały rywalki z województwa mazowieckiego w trzech setach.

Pierwszy sparing w sezonie 2020/2021 w wykonaniu obu drużyn rozpoczął się od dwóch setów z wykorzystaniem piłek dorzucanych (tzw. free ball). Ten nietypowy sposób rozpoczęcia sparingu zdecydowanie spasował zawodniczkom Developresu, które pierwszego seta wygrały 15:6, natomiast drugiego 15:12.

Dalsza część sparingu została rozegrana w trybie meczowym – dwa kolejne sety miały toczyć się się do 25 oraz tie-break do 15 zdobytych punktów. Do pierwszej przerwy rzeszowianki prowadziły 13:9. Zdecydowanie widoczna była praca blokiem, która zaowocowała wysokim prowadzeniem miejscowego zespołu. Pierwszego normalnego seta Developres wygrał 25:21.

Drugiego seta rzeszowianki rozpoczęły w odmienionym składzie. Na parkiecie pojawiły się trzy nowe zawodniczki, które dały nową jakość gry. Rysice od samego początku przejęły inicjatywę w grze, a błędy przeciwniczek tylko zwiększały przewagę. Kolejny set zakończył się bardzo szybko wysokim prowadzeniem 25:9 Developresu.

Trzecia partia spotkania rozegrana została do 15 punktów w formie tie-braka. Bardzo krótki i zarazem ostatni set był zacięty od początku do samego końca. Wymiana punkt za punkt zakończyła się zwycięstwem Developresu Rzeszów 15:11.

Developres SKYRES Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:9 15:11)

źródło: developres.rzeszow.pl