Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ważne wygrane KPS Siedlce i MCKiS-u Jaworzno, Tie-break w Krakowie

Ważne wygrane KPS Siedlce i MCKiS-u Jaworzno, Tie-break w Krakowie

W sobotnich meczach Tauron 1 ligi siatkarzy bardzo cenne zwycięstwa odniosły zespoły balansujące w dolnej połówce tabeli.  KPS Siedlce wywiózł z Wrocławia komplet punktów, dla Gwardii z kolei była to kolejna bolesna porażka w kontekście pozostania w lidze.  MCKiS Jaworzno z kolei łatwo pokonał Olimpię Sulęcin. Tie-break można było zobaczyć w Krakowie, gdzie Chrobry pokonał AGH.

CENNE PUNKTY KPS-u

W mecz lepiej weszli siatkarze KPS-u, którzy po ataku Czyżowskiego prowadzili 3:0. Siedlczanie szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami, po ataku Bartosza Kowalczyka było już 9:4. KPS dominował w każdym elemencie, a dodatkowo wrocławianie sporo błędów oddawali po własnych błędach (23:10).  Wynik seta na 25:11 ustalił zagrywką Kozłowski.

Zagrywka Piotra Śliwki i atak Łukasza Lubaczewskiego pozwoliła gwardzistom lepiej wejść w kolejnego seta (3:0). Rywale zdołali jednak doprowadzić do remisu (6:6). Na boisku rozgorzała siatkarska wojna, ale w pewnym momencie dobra gra Rakowskiego pozwoliła gospodarzom prowadzić 16:12. KPS zerwał się do odrabiania strat i po zagrywce Wójcika było już tylko 20:19. W końcówce jednak wrocławianie zachowali więcej zimnej krwi i po ataku Śliwki wyrównali stan meczu.

W trzecim secie wrocławianie poszli za ciosem i po akcji Godlewskiego prowadzili 5;2. Siedlczanie starali się odrabiać straty, ale to Gwardia trzymała rywali na dystans, po ataku Piotra Śliwki i bloku Uszoka było 11:6.  Dopiero, gdy Sokołowski postawił szczelny blok, KPS nie tylko wyrównał, ale i prowadził 18:17.  Ciężar gry na siebie wziął Piotr Śliwka dając Gwardii prowadzenie 20:18.  KPS zdołał wyrównać, a nawet prowadzić dwoma oczkami. Wynik seta na 25:23 dla gości ustalił atakiem Kozłowski.

Na początku kolejnej partii siedlczanie prezentowali się bardzo dobrze w ofensywie (6:3), a gdy niemoc dopadła Piotra Śliwkę było już 10:5 dla KPS. Zagrywką popracował też Sokołowski (12:6). Gwardia starała się odwrócić losy  seta i tym samym meczu, ale był on w pełni kontrolowany przez rywala. Po ataku Kowalczyka było 19:14, punktował też Kozłowski (23:17). Spotkanie zakończył udany atak Sokołowskiego. Siedlczanie byli lepsi w tym meczu w każdym elemencie, a zwłaszcza w bloku (13:8) i ataku (51% skuteczności przy 40% rywala.

MVP: Michał Kozłowski

Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 1:3
(11:25, 25:22, 23:25, 19:25)

Gwardia: Lubaczewski (13), Rakowski (8), Biliński (1), Śliwka (16), Uszok (5), Godlewski (13), Chmielewski (libero) oraz Kuźmiczonek, Szymankiewicz i Pakos
KPS: Kozłowski (15), Czyżowski (3), Szpernalowski (2), Kowalczyk (11), Wójcik (12), Sokołowski (16), Tomczak (libero) oraz Kłęk (4), Bąkiewicz (3), Tubiak,

OLIMPIA SŁABSZA NA WŁASNYM BOISKU

Choć znakomitą zagrywką popisał się Kłysz i gospodarze prowadzili 2:0, to początek meczu był wyrównany.  Jaworznianie rozpoczęli odjazd mniej więcej w połowie seta (10:7), funkcjonował blok (13:9).  Przyjezdni byli skuteczni w ataku, wykorzystywali błędy rywali  (19:13). Wynik seta na 21:25 ustalił atakiem Patryk Strzeżek.

Jaworznianie przejęli szybko inicjatywę w kolejnej partii odskakując na 5:1 po błędach rywali. Olimpia próbowała walczyć, ale nie miała argumentów. Ekipa z Jaworzna prezentowała się dobrze w każdym elemencie w ustawieniu ze Strzeżkiem na zagrywce odjechała na 15:8.  Olimpia nie potrafiła przebić się przez blok rywali, zagrywką pracował też Grzegolec i zrobiło się 24:13. Ostatni punkt w secie MCKiS zdobył po zepsutej zagrywce rywali.

Przez pierwszą część trzeciej partii zespoły toczyły w miarę wyrównaną walkę.  Dopiero w ustawieniu z zagrywającym Arturem Sługockim MCKiS odjechał na 16:10.  Gospodarze odrobili wprawdzie połowę strat, ale swoje wysiłki zniweczyli własnymi błędami w końcówce i przegrali 15:25. Duża w tym zasługa także zagrywającego w MCKiS-ie  Jakuba Grzegolca. Jego dwie punktowe zagrywki zakończyły mecz.  Jaworznianie wygrali zasłużenie będąc lepszym w każdym elemencie.

MVP: Patryk Strzeżek

Olimpia Sulęcin – MCKiS Jaworzno 0:3
(21:25, 14:25, 15:25)

Olimpia: Gawrzydek (1), Prokopczuk, (2), Leitermeier (5), Kłysz (8),  Michalak (5), Nowik (11), Sobczak (libero) oraz Chaciński (2), Sawerwain (libero), Bożek, Buczek (3), Szymczak (1), Turek (1), Cichosz-Dzyga,
MCKiS: Strzeżek (12) Polok (6), Grzegolec (15), Sługocki (7), Pietras (7), Szczechowicz (2), Gepfert (libero) oraz Wojtaszkiewicz, Horoszkiewicz,

TIE – BREAK W KRAKOWIE

Spotkanie AGH z Chrobrym miało wyrównany początek. W ataku dobrze prezentował się Paweł Gryc i przyjezdni prowadzili czteroma, pięcioma oczkami (13:9,16:11). Głogowianie przejęli inicjatywę, a ostatni punkt po skutecznym ataku zdobył Jędrzej Kaźmierczak. Krakowianie lepiej weszli w kolejnego seta (5:1). Chrobry jednak punkt po punkcie odrabiał straty, remis pojawił się, gdy asową zagrywką z punkt zdobył Filip Balasz (10:10). Jak się okazało, był to chwilowy zryw, siatkarze AGH raz jeszcze zbudowali przewagę – 14:11. Już do końca partii, rywalom nie udało się wybić gospodarzy z dobrego rytmu. Seta zakończyła nieudana zagrywka Gryca.

Przez całą trzecią partię meczu żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Doprowadziło to do gry na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Dominika Walencieja, wygrywając 30:28. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Balasz, a w kolejnej akcji błąd popełnił Kajetan Tokajuk.

Czwarta partia przez pierwszą połowę była wyrównana. Krakowianie zbudowali sobie przewagę w ustawieniu z Tokajukiem na zagrywce – 18:13. Gospodarze już nie pozwolili sobie wyrwać prowadzenia, kontrolowali boiskowe wydarzenia, a ich wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Tokajuk.

W tie-breaku walka od początku była wyrównana, żadna z drużyn do końca nie mogła być pewna sukcesu. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście.  Najpierw punktowym atakiem popisał się dobrze dysponowany Balasz. A chwilę później udanym kontratakiem zakończył mecz Paweł Gryc.

MVP: Filip Balasz

AZS AGH Kraków – Chrobry Głogów 2:3
(19:25, 25:21, 28:30, 25:19, 14:16)

AGH: Kraut (16) Bakaj (3), Putkowski (5), Peryt (18), Tokajuk (25), Oziabło (13), Dereń (libero) oraz Curzytek (1), Świdroń, Miniak (4)
Chrobry: Skowronek (2), Gryc (21), Zimoląg (10), Kaźmierczak (7), Skorek (8), Balasz (23), Januszewski (libero) oraz Wnuk, Bobrowski (2), Adamczyk (libero), Kowalewski, Stefaniszyn