Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sobieski pozyskał rozgrywającego z pierwszoligową przeszłością

Sobieski pozyskał rozgrywającego z pierwszoligową przeszłością

Drugi nowy zawodnik pojawił się w składzie Sobieskiego Żagań. Tym razem działacze lubuskiego klubu sięgnęli po doświadczonego rozgrywającego, Łukasza Jurkojcia, który ostatnio grał w pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

Jeszcze niedawno Sobieski Żagań chciał starać się o prawo gry na zapleczu PlusLigi. Jednak wobec braku decyzji Polskiego Związku Piłki Siatkowej działacze w Żaganiu zadecydowali, że będą przygotowywali się do kolejnego sezonu na drugoligowym froncie. – PZPS się waha, nie podejmuje żadnych decyzji, więc postanowiliśmy budować skład na II ligę. Nie możemy tak długo czekać, musimy wiedzieć, na czym stoimy. Nie chcemy takiej sytuacji, w której znalazł się poprzednio Chrobry Głogów, który do końca czekał, a później nie mógł znaleźć odpowiednich zawodników do grania w I lidze – powiedział Artur Chaberski, wiceprezes Sobieskiego.W składzie zespołu z Żagania nie będzie rewolucji kadrowej. Jego trzon zostanie utrzymany. Wcześniej poinformowano o pozyskaniu z AZS-u Zielona Góra przyjmującego, Mikołaja Głowackiego, a kolejnym nowym zawodnikiem lubuskiej ekipy będzie Łukasz Jurkojć, który z wielu siatkarskich pieców już jadł chleb. Grał między innymi w GKS-ie Katowice, Ślepsku Suwałki, a ostatnie sezony spędził w Chrobrym Głogów, który w poprzednich rozgrywkach nie utrzymał się w Krispol I lidze. Od nowego sezonu będzie prowadził grę Sobieskiego. – Potrzebny był nam rozgrywający z doświadczeniem, który poukłada nam grę. Wcześniej pozyskaliśmy też Mikołaja Głowackiego. Są to dwa poważne wzmocnienia. Pozostałe zmiany będą dotyczyły młodych, utalentowanych zawodników, którzy będą się u nas rozwijać. Będzie to dla nich pierwszy sezon w II lidze – wyjaśnił Chaberski.

Przesądzone jest już, że kilku zawodników pożegnało się z drużyną prowadzoną przez Krzysztofa Dobka. Do tego grona należą między innymi: Mateusz Wołowicz (rozgrywający), Krzysztof Rykała (atakujący), Karol Gajo (przyjmujący), z kolei środkowy – Patryk Bogdanowicz będzie pełnił w najbliższym sezonie funkcję statystyka w drużynie Sobieskiego, która ponownie ma walczyć o górną część tabeli. W Żaganiu liczą, że sprawi niespodziankę w II lidze. – Od dłuższego czasu Sobieski bije się o górną część tabeli. W nadchodzącym sezonie plany są takie same, chcemy być w czwórce. Faworytami będą zespoły z Głogowa, Nowej Soli, Wałbrzycha, ale my chcemy zamieszać w czołówce – zakończył wiceprezes lubuskiego klubu.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę