Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spalska młodzież postawiła się krakowianom

I liga M: Spalska młodzież postawiła się krakowianom

Na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach TAURON 1. Ligi wciąż czeka SMS PZPS Spała. Spalska młodzież w czwartej kolejce przegrała u siebie z AGH AZS-em Kraków 1:3. Gospodarze mają czego żałować, bo byli blisko tie-breaka.

Krakowianie zgodnie z planem

W mecz lepiej weszli krakowianie, którzy po akcji Jakuba Krauta odskoczyli od rywali na 6:3. Dołożyli szczelny blok, a pojedyncze udane zagrania Igora Rybaka nie były w stanie poderwać do walki spalskiej młodzieży (10:6). W ataku niezawodny był Adam Miniak, a po asie serwisowym Kajetana Tokajuka AGH dyktowała warunki gry (17:10). Gospodarze próbowali odpowiadać udanymi zagraniami Jakuba Serewisa, ale to było zbyt mało. W ich grze pojawiały się błędy, które przybliżały przyjezdnych do sukcesu w premierowej odsłonie (22:18). Ostatecznie po zbiciu Miniaka triumfowali oni 25:19.

W drugim secie podopieczni Andrzeja Kubackiego poszli za ciosem, a udane zagrania Igora Oziabło i Tokajuka zbudowały im solidną nadwyżkę (8:4). Spalska młodzież ratowała się blokiem, ale nie mogła wrócić do gry. W ataku wciąż bowiem dobrze spisywał się Tokajuk, a po kontrze Przemysława Peryta krakowianie wygrywali już 16:12. Jednak gospodarze nie odpuszczali, a dwie skuteczne kontry Rybaka pozwoliły im odrobić straty (18:18). Goście nie pękli, na zagrywce odpowiedział Kraut, a dzięki temu wrócili na prowadzenie. W końcówce emocji nie brakowało, ale głównie na życzenie gości. Ostatecznie jednak Tokajuk dał im zwycięstwo (25:22).

Demony z poprzednich meczów

W trzeciej odsłonie przebudzili się gospodarze, którzy po asie serwisowym Bartłomieja Potrykusa objęli prowadzenie 4:1. Przyjezdni popełniali proste błędy, a dzięki temu nakręcała się gra SMS-u (8:4). Spalska młodzież jednak sama również nie uniknęła pomyłek, a po kontrze Adama Świdronia AGH odrobiła straty (13:13). Nie była w stanie przełamać rywali, bowiem na siatce pokazał się Potrykus, a po dwóch asach serwisowych Mateusza Jańczyka wszystko zmierzało do przedłużenia meczu (21:17). W końcówce na środku przypomniał o sobie jeszcze Kamil Urbańczyk, a Rybak przypieczętował zwycięstwo gospodarzy w tym secie (25:22).

W czwartym secie walka trwała cios za cios, a po błędach krakowian spalska młodzież wyszła na prowadzenie 9:7. Dopiero dzięki Tokajukowi AGH wróciła do gry (12:12). Udanie na siatce odpowiadał Rybak, a SMS wciąż była w grze. Dopiero przy zagrywce Miniaka przyjezdni odskoczyli na 20:16. Gospodarzy stać było jeszcze na jeden zryw, a po akcji Potrykusa odrobili straty. W końcówce kluczowy okazał się blok Marcela Bakaja, a Tokajuk postawił kropkę nad „i” w całym spotkaniu (25:23).

MVP: Kajetan Tokajuk

SMS PZPS Spała – AGH AZS Kraków 1:3
(19:25, 22:25, 25:22, 23:25)

Składy zespołów
SMS: Becker, Rybak (21), Potrykus (19), Kiedos (1), Kupkowski (2), Urbańczyk (5), Kubacki (libero) oraz Gołębiowski (1), Serewi (5)s, Olejniczak (1), Jańczyk (2), Dróżdż
AGH: Bakaj (3), Peryt (6), Tokajuk (21), Miniak (9), Oziabło (7), Kraut (12), Dereń (libero) oraz Wiśniewski (1), Komar, Świdroń (2)