Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Słowenki przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich

Słowenki przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich

fot. odbojka.si

Słoweńska reprezentacja kobiet rozpoczęła przygotowania do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 16–24 września w Łodzi. Słowenki większość treningów będą odbywać w Rawennie. Za reprezentacją prowadzoną przez trenera Marco Bonittę jest rozczarowujący występ w mistrzostwach Europy. Słowenki w fazie grupowej odnotowały tylko jedno zwycięstwo.

Przerwa na regenerację

Po powrocie do ojczyzny trener Marco Bonitta dał reprezentantkom dziesięć dni wolnego. Po przerwie drużyna zebrała się na przygotowania, tym razem w Rawennie. Przed wyjazdem do Włoch asystent trenera Andrej Flajs powiedział: – Chcieliśmy zostać dwa, trzy dni dłużej na mistrzostwach Europy, więc ta nieco dłuższa przerwa nieco nas zaskoczyła. Wierzę, że dziewczyny mogły odpocząć, popracować indywidualnie na siłowni i dołączając do klubów, udało im się utrzymać formę. Teraz czas na dziesięciodniowe przygotowania w Rawennie, gdzie będziemy przygotowywać się do kwalifikacji olimpijskich, co jest nowością dla reprezentacji Słowenii kobiet. Spotkania z siedmioma czołowymi zespołami będą bardzo dobrą okazją do nauczenia się czegoś nowego.

Duże oczekiwania

Słoweńskie siatkarki będą rywalizować o igrzyska olimpijskie w grupie C wraz z siedmioma innymi reprezentacjami – Polską, Włochami, USA, Niemcami, Tajlandią, Kolumbią i Koreą Południową. Dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do turnieju olimpijskiego. Słoweńska drużyna przyjedzie do Łodzi 14 września, a swój pierwszy mecz z Polską rozegra 16 września.

Młoda reprezentantka Słowenii Maša Pucelj już nie może się doczekać przygotowań we Włoszech i występów w Polsce. – Mieliśmy dziesięć dni wolnego i myślę, że udało nam się odpocząć. Mieliśmy również programy fitness, aby utrzymać formę. Ale teraz wracamy do przygotowań i myślę, że jesteśmy wypoczęci i gotowi na nowe mecze. Z niecierpliwością czekamy na kwalifikacje, takiej szansy nie ma się codziennie. Nie odbywają się one co roku i uważam, że jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być. Wszyscy jesteśmy gotowi na to, co nas czeka. Pokażemy się z najlepszej strony i udowodnimy, że jesteśmy lepsi. Przygotowania na pewno przebiegną pomyślnie. Będziemy trenować, aby jeszcze bardziej podnieść poziom i naprawić pewne szczegóły – podkreśliła zawodniczka.

Trener Marco Bonitta zebrał w Rawennie 14 siatkarek. W porównaniu z mistrzostwami Europy jest tylko jedna zmiana. Środkowa Naja Kukman ponownie dołączyła do kadry narodowej, natomiast przyjmująca Naja Boisa będzie kontynuować treningi w swoim klubie.

źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved