Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K gr. A: Słowenki w trzech setach pokonują reprezentację Węgier

ME K gr. A: Słowenki w trzech setach pokonują reprezentację Węgier

W ramach grupy A swoje zmagania toczyły reprezentacje Słowenii oraz Węgier. Mecz tylko fragmentami miał wyrównany przebieg – Słowenki szybko narzucały swój rytm gry i z kilkupunktową przewagą kończyły każdego z setów, ostatecznie dopisując do tabeli komplet punktów.

Po mocnym ataku Izy Mlakar Słowenki prowadziły 2:0. Węgierki nie odpuszczały i po autowym zagraniu Mlakar wynik wyrównał się (5:5). Nie brakowało przedłużonych, ale chaotycznych wymian. Gdy blok obiła Lorena Lorber Fijok, interweniował węgierski szkoleniowiec (12:8). W kolejnych akcjach mimo starań Anett Nemeth na prowadzeniu pozostawały Słowenki. Po skutecznym zagraniu Lorber Fijok, kolejną przerwę wykorzystał trener Chiappini (18:14). Po autowym ataku Zory Glemboczki rywalki miały serię piłek setowych (24:18). Drugą z nich wykorzystała Lorber Fijok.

Początek drugiego seta należał do Słowenek, szybko po serii bloków i skutecznych ataków Węgierki odwróciły wynik (4:1, 4:5). Passę rywalek zagraniem przez środek przerwała Sasa Planinsec (5:5). W dalszej fazie seta trwała wyrównana walka. Z czasem Słowenki za sprawą dobrej postawy Mlakar wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Po asie Glemboczki wynik ponownie się wyrównał (14:14). Skuteczne ataki Masy Pucelj i podwójny blok wyprowadziły Słowenię na prowadzenie 18:15, interweniował trener Chiappini. Słowenki przejęły inicjatywę, dobrze funkcjonował ich blok. Mimo kolejnego czasu dla węgierskiego szkoleniowca to siatkarki ze Słowenii kontrolowały sytuację. Celne zagranie Sasy Planinsec zamknął seta.

Lepiej w trzecią odsłonę weszły Węgierki, które po asie Agnes Bosko wyszły na prowadzenie 3:1. Skuteczny atak Mlakar, i as Lorber Fijok odwróciły wynik. Gdy w atak zaatakowała Anett Nemeth, interweniował trener Chiappini. W kolejnych akcjach Słowenki odbudowały przewagę. Raz za razem punktowała Lorber Fijok. Pojedyncze zagrania Grety Kiss na niewiele się zdawały. Węgierki miały problem ze skończeniem ataku. Kolejne kontry Mlakar i Lorber Fijok powiększyły dystans i przy stanie 16:8 interweniował trener Chiappini. Po przerwie skutecznie zaatakował Anett Nemeth. Siatkarki ze Słowenii mimo bardzo wyraźnej przewagi utrzymywały koncentrację. Bardzo dobrze funkcjonował słoweński blok. Mocny atak po prostej z lewego skrzydła Lorber Fijok zamknęło jednostronny pojedynek.

Słowenia – Węgry 3:0
(25:19, 25:18, 25:16)

Słowenia: Mlakar (11), Pucelj (13), Lorber (13), Najdić (1), Milosić (15), Planinsec (7), Banko (libero) oraz Pogacar (1) i Zatković (2)
Węgry: Glemboczki (10), Nacsa-Pekarik (5), Nemeth (18), Kiss (4), Bosko (1), Laszlop (1), Toth (libero) oraz Torok, Berko, Petovary (1) i Kartesz (libero)