Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja M: Rieker UJS Komárno obronił tytuł

Słowacja M: Rieker UJS Komárno obronił tytuł

Rieker UJS Komárno

Zespół Rieker UJS Komárno powtórzył sukces z 2021 roku i wywalczył tytuł mistrza Słowacji. W rywalizacji finałowej ekipa z Komárna w czterech meczach pokonała zwycięzcę fazy zasadniczej, VK MIRAD UNIPO Prešov. Ostatnie starcie rozstrzygnęła na swoją korzyść w pięciu setach.

Siatkarze ligi słowackiej zakończyli już zmagania w sezonie 2021/2022. Tytuł mistrzowski drugi rok z rzędu przypadł zespołowi Rieker UJS Komárno, który czterokrotnie pokonał VK MIRAD UNIPO Prešov. Brąz wywalczyli natomiast siatkarze Spartak Myjava, którzy trzykrotnie okazali się lepsi od Slávia Svidník.

W rywalizacji o złoto najwięcej emocji przyniosło ostatnie starcie. W dwóch pierwszych Rieker UJS triumfował 3:1, natomiast najłatwiej poszło mu w trzecim meczu, który wygrał 3:0. Do czwartego spotkania zawodnicy VK MIRAD UNIPO Prešov podeszli bardzo zmotywowani do przedłużenia losów rywalizacji – zwyciężyli w zaciętej końcówce pierwszego seta i chociaż zanotowali przestój w drugiej partii, to w trzeciej powtórzyli wyczyn z premierowej odsłony. Mieli także trzy piłki meczowe, jednak ekipa z Komárna obroniła każdą z nich, ostatecznie okazała się lepsza w walce na przewagi 28:26, a następnie rozstrzygnęła tie-breaka na swoją korzyść, sięgając po drugi tytuł mistrzowski z rzędu. Liderem złotego zespołu był Peter Mlynarčík, który zdobył 23 punkty. Spory udział w zwycięstwie miał także znany z polskich parkietów Emanuel Kohut, który posłał aż pięć asów serwisowych. Siatkarze Rieker UJS zdobyli tym samym podwójną koronę, bowiem wcześniej w tym sezonie triumfowali także w Pucharze Słowacji.

Emocji nie brakowało także w rywalizacji o brązowy medal, chociaż tam najbardziej zacięty był pierwszy mecz. Spartak Myjava rozstrzygnął go na swoją korzyść, chociaż przegrywał już 0:2. Wygrana w tie-breaku zmobilizowała siatkarzy Spartaka na kolejne spotkania, które wygrali 3:1, kończąc rywalizację w trzech spotkaniach.