Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Slobodan Kovac: Oddałbym wszystko, by zagrać w igrzyskach

Slobodan Kovac: Oddałbym wszystko, by zagrać w igrzyskach

fot. Katarzyna Antczak

Serbowie będą kolejnymi rywalami biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Jak na razie mają na koncie dwie wygrane, choć za sobą mają trudne starcie z Ukrainą. – Nie zaprezentowaliśmy w nim dobrej siatkówki, bo przeciwnicy postawili nam naprawdę trudne warunki – przyznał w rozmowie z serwisem Interia.pl szkoleniowiec serbskiej drużyny Slobodan Kovac.

Dwa mecze, dwa zwycięstwa. Jak ocenia pan początek turnieju w wykonaniu swojej drużyny?Slobodan Kovac: Mecz z Ukrainą był dla nas trudny. Nie zaprezentowaliśmy w nim dobrej siatkówki, bo przeciwnicy postawili nam naprawdę trudne warunki. Zresztą także na poprzednich mistrzostwach Europy wygraliśmy z nimi 3:2, a 10 dni temu przegraliśmy z nimi w sparingu przed turniejem. Piątkowy mecz można podsumować jednym zdaniem: walczyliśmy. Robiliśmy to przez większość spotkania. Wynik jest świetny, to były jednak trudne trzy sety i jesteśmy po nich trochę zmęczeni.

Patrząc na wasze ostatnie mecze, Ukraina nie jest chyba ulubionym rywalem Serbii?

To młoda drużyna. Szczególnie Oleg Płotnicki gra dobrą siatkówkę, ale jest w niej także kilku innych ciekawych zawodników. To nowy zespół na europejskiej scenie, który z roku na rok będzie stawać się coraz silniejszy. Jestem przekonany, że już teraz może grać dużo lepiej niż w starciu z nami. Ukraina będzie na tym turnieju groźnym rywalem dla każdego.

Kolejnym przeciwnikiem pana drużyny będzie Polska. Jakiego spotkania się pan spodziewa?

Po pierwsze, muszę powiedzieć, że to będzie nasz trzeci mecz z rzędu, bez choćby dnia przerwy. Trudno będzie więc trzeciego dnia zmierzyć się z taką drużyną jak Polska. A wszyscy wiedzą, że to główny faworyt turnieju. Nie udało się wam uzyskać dobrego rezultatu na igrzyskach olimpijskich i chcecie osiągnąć coś więcej u siebie. Hala na naszym meczu z Polakami z pewnością będzie pełna, ale to akurat dobrze dla wszystkich. Przez dwa lata graliśmy przy pustych trybunach. Przy kibicach obie drużyny będą grać z większą energią i motywacją.

Serbii zabrakło w igrzyskach olimpijskich, mogła więc przygotowywać formę tylko na mistrzostwa Europy. To może być wasz duży atut w tym turnieju?

Uwierz mi, oddałbym wszystko, by zagrać w igrzyskach olimpijskich! Nie wiem, czy to może być naszą przewagą. Widzę natomiast, że sytuacja w Polsce jest mocno napięta. Wasza kadra potrzebuje zwycięstwa, wręcz musi wygrać. Spróbujemy przekuć to na naszą korzyść. Spodziewam się dobrego meczu. Postaramy się powstrzymać Wilfredo Leona i jego wspaniałą zagrywkę. Ale również pozostali polscy zawodnicy dobrze się prezentują. Mecze Polski z Serbią to już europejskie klasyki, można je potraktować jako małe derby.

Rozmawiał: Damian Gołąb, cała rozmowa w serwisie Interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę