Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Slobodan Kovac: Mieliśmy słabszy moment, ale jestem zadowolony z reakcji

Slobodan Kovac: Mieliśmy słabszy moment, ale jestem zadowolony z reakcji

fot. PGE Skra Bełchatów

Po dwóch zwycięstwach nad Neftohimik Burgas PGE Skra Bełchatów zameldowała się w ¼ finału Pucharu CEV. – W takich meczach styl się nie liczy. Ważne jest, aby przejść do kolejnej rundy. Jutro już nikt nie będzie pamiętał, jak graliśmy. Ważne, że jesteśmy w następnej rundzie – skomentował po wtorkowym pojedynku atakujący Damian Schulz.

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV PGE Skra Bełchatów mimo bardzo dużego osłabienia wygrała 3:2 z Neftohimik Burgas. Do drugiego meczu w niepełnym składzie przystąpili Bułgarzy, ale mimo braku dwóch podstawowych zawodników urwała seta faworytom. – Ciężko było nam to wszystko ogarnąć. Nie jesteśmy w dobrej formie, a kilku zawodników zagrało bez treningu. Czasami nieważne kto stoi po drugiej stronie siatki. Rywale przyjechali bez podstawowych środkowego i rozgrywającego, dlatego nasza koncentracja spadła – przyznał Slobodan Kovac.Inauguracyjną odsłonę Skra wygrała do 10. Kolejna partia przez większość czasu była zacięta i po walce na przewagi to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dwa następne sety grane były jednak pod dyktando Skry, która przypieczętowała swój awans do kolejnej rundy. – W pierwszym secie zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Mam na myśli dobrą zagrywkę, blok i poszło nam łatwo. Później straciliśmy koncentrację. Graliśmy punkt za punkt, a Bułgarzy wiedzą, jak się gra w siatkówkę i jeśli dostaną szansę, to ją wykorzystają. Później próbowaliśmy grać swoją siatkówkę zarówno w serwisie, jak i w ataku. Bez treningu zagrali Aleksandar Atanasijević i Grzegorz Łomacz, tym bardziej nie było nam łatwo. Ale musimy myśleć nie tylko o tym meczu, ale też o kolejnych, a mamy kilka ważnych spotkań we własnej hali – podsumował trener Skry. – Musimy być silni mentalnie, to jest najważniejsze. Tutaj mieliśmy słabszy moment, ale jestem zadowolony z reakcji, bo wygraliśmy 3:1 – dodał.

Spotkanie w wyjściowej szóstce rozpoczął Damian Schulz. Atakujący w trakcie meczu na zmiany wchodził Aleksandar Atanasijević. Schulz zapisał na swoim koncie 19 punktów, zaserwował aż 8 asów i atakował z 46% skutecznością. – W zagrywce było dosyć dobrze, w ataku były momenty, gdzie niepotrzebnie ryzykowałem, wystarczyło przebić, coś pokombinować, ale ważne jest zwycięstwo – powiedział Damian Schulz. – W takich meczach styl się nie liczy. Ważne jest, aby przejść do kolejnej rundy. Jutro już nikt nie będzie pamiętał, jak graliśmy. Ważne, że jesteśmy w następnej rundzie – dodał atakujący, który został MVP tego spotkania.

źródło: opr. własne, YouTube - Skra Bełchatów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę