Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk nie znalazł sposobu na Projekt

PL: Ślepsk nie znalazł sposobu na Projekt

Projekt Warszawa dopisał do swojego konta kolejne zwycięstwo za trzy punkty. Warszawianie w 9. kolejce PlusLigi podejmowali Ślepsk Malow Suwałki. Inauguracyjną odsłonę gospodarze wygrali do 15. W drugiej partii role się odwróciły, jednak po dobrej końcówce ponownie lepsza okazała się stołeczna ekipa. Trzeci set to ponownie dominacja Projektu, dla którego to już ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Dominacja Projektu

W mecz świetnie weszli gospodarze, którzy po asie serwisowym Bartłomieja Bołądzia odskoczyli od rywali na 5:2. Ślepsk miał kłopoty z kończeniem własnych akcji, a udane kontry Kevina Tillie i Artura Szalpuka powodowały, że powiększał się dystans dzielący oba zespoły (10:4). Podopieczni Piotra Grabana grali bardzo pewnie. Pojedyncze udane odpowiedzi Żigi Sterna nie były w stanie poderwać przyjezdnych do walki (14:7). Po asie serwisowym Konrada Stajera i zbiciu Pawła Halaby zbliżyli się jeszcze na 15:20, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce premierowej odsłony stołeczna ekipa zdominowała boiskowe wydarzenia. Dołożyła dwa bloki, a punktowa zagrywka Szalpuka zakończyła nierówną walkę (25:15).

Przebudzenie Ślepska

W drugim secie przebudził się zespół z Suwałk, który po asie serwisowym Halaby zbudował sobie solidną zaliczkę (6:3). Na dodatek w ataku pomylił się Bołądź, a po kontrze Bartosza Filipiaka zwiększało się prowadzenie Ślepska (10:6). Gospodarze mylili się na zagrywce, przez co nie mogli zbliżyć się do rywali (16:13). Dopiero seria udanych zagrań Jurija Semeniuka spowodowała, że Projekt zdołał wrócić do gry (19:19). Po asie serwisowym Tillie szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na jego stronę. W końcówce goście trochę się pogubili, a blok stołecznej drużyny w połączeniu z błędem Mateusza Czunkiewicza przypieczętowały zwycięstwo gospodarzy w tej części spotkania (25:22).

Pod kontrolą gospodarzy

W trzeciej odsłonie tylko przez moment trwała wyrównana walka. Za sprawą Bołądzia przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie drużyny z Warszawy (6:4). Szczelny blok dołożył Taylor Averill, a po błędzie w ataku Bartosza Firszta sytuacja Ślepska robiła się coraz trudniejsza (10:5). Nie mógł on przez dłuższy czas zrobić przejścia przy zagrywce Jana Firleja, a po asie serwisowym Szalpuka przegrywał już 7:15. Filipiak na spółkę z Jakubem Macyrą próbowali jeszcze niwelować straty po jego stronie, ale gospodarze mieli tego seta pod kontrolą (19:12). W końcówce przypomniał o sobie w ataku Szalpuk, a blok Tillie zakończył spotkanie (25:13).

MVP: Artur Szalpuk

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:0
(25:15, 25:22, 25:13)

Projekt: Firlej (1), Tillie (13), Wrona (1), Bołądź (12), Semeniuk (9), Szalpuk (21), Wojtaszek (libero) oraz Grobelny i Averill (6)
Ślepsk: Stajer (5), Gallego (2), Filipiak (10), Stern (8), Halaba (4), Buculjević (1), Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Żakieta, Firszt i Macyra (2)