Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Malow Suwałki lepszy od BAS-u

Ślepsk Malow Suwałki lepszy od BAS-u

W dniach 19–20 sierpnia w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena” Ślepsk Malow Suwałki spotkał się z zespołem BAS Białystok, w celu przeprowadzenia weekendu przygotowawczego do zbliżającego się sezonu ligowego. Z  rywalizacji zwycięsko wyszła epika gospodarzy, jednak obie drużyny zdobyły cenne doświadczenie oraz materiał do analiz.

Jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny Ślepsk Malow Suwałki do sezonu 2022/2023 PlusLigi były dwa dni sparingowe zorganizowany z zespołem – BAS Białystok. W piątek 19 sierpnia odbyły się gry kontrolne, których głównym celem było szlifowanie elementów siatkarskiego rzemiosła.

Następnego dnia, 20 sierpnia, zespoły zorganizowały pełnowymiarowy mecz wraz z rotacjami w składzie. Spotkanie wygrali siatkarze Ślepska Malow Suwałki 3:1 (16:25,25:18, 25:19, 25:21).

Pierwszy set przegraliśmy tak naprawdę, bo długo wchodziliśmy w spotkanie, ale kolejne trzy sety były zadawalające. Ciężko na razie o dobrą grę, ale kilka aspektów sprawdziliśmy – skomentował po spotkaniu Łukasz Rudzewicz. – Zaczynamy pierwszy tydzień grania w szóstkach, a to jest to, co naprawdę lubimy i czego oczekujemy. Takiej prawdziwej rywalizacji – dodaje kapitan drużyny z Suwałk.

Kolejnym rywalem zespołu z Suwałk będzie warszawski Projekt Warszawa. Sparingi odbędą się w terminie 25-26 sierpnia w Warszawie.

źródło: Ślepsk Suwałki - Facebook