Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sławomir Stolc: Wyszło nam fajne granie

Sławomir Stolc: Wyszło nam fajne granie

GKS Katowice zajął 3. miejsce w zakończonym wczoraj turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, który rozgrywany był przez ostatnie trzy weekendy. Katowiczanie w meczu o brązowy medal pokonali Indykpol AZS Olsztyn 2:0. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Teraz koncentrujemy się na przygotowaniach do sezonu 2020/21 PlusLigi – powiedział Sławomir Stolc, najlepszy zawodnik spotkania o trzecią lokatę.

W meczu o trzecie miejsce po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy GKS-u Katowice oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Od początku spotkanie lepiej układało się dla katowiczan. Olsztynianom nie można było odmówić walki, ale w końcówkach setów dużo skuteczniejsi okazali się siatkarze ze stolicy Śląska i mecz zakończył się 2:0 (25:18, 25:23). W pełni zasłużona nagroda MVP trafiła do rąk Sławomira Stolca.

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Jesteśmy zmęczeni, ale jednocześnie szczęśliwi. Dwa tygodnie temu w Krakowie powiedziałem, że chcemy dobrze się bawić podczas tego turnieju. Oprócz dobrej zabawy, wyszło nam fajne granie. Teraz wracamy do Katowic i koncentrujemy się przygotowaniach do sezonu PlusLigi – powiedział przyjmujący.

Jak nowy zawodnik GKS-u Katowice ocenia formułę tegorocznej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki? – Osobiście preferuję grę w siatkówkę plażową w systemie czwórkowym, tak jak miało to miejsce podczas PreZero Grand Pix, niż standardową plażówkę. Mnie ta formuła bardzo się podoba. Przypomina trochę grę w hali. A do tego wszystkiego możemy grać na świeżym powietrzu i przed wspaniałymi polskimi kibicami – zakończył Stolc.

Pierwsze miejsce w tej historycznej edycji turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zajął Jastrzębski Węgiel, który w niedzielnym finale pokonał PGE Skrę Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20).

źródło: plusliga.pl