Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sławomir Stolc: Chcemy powalczyć o medal

Sławomir Stolc: Chcemy powalczyć o medal

GKS Katowice wygrał z MKS-em Będzin 2:0 w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, które rozgrywane jest na LOTOS Letnim Stadionie w Gdańsku. Jutro katowiczanie zagrają w półfinale ze zwycięzcą meczu Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel.

Katowiczanie jako pierwsi zameldowali się w półfinale PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W meczu ćwierćfinałowym pokonali MKS Będzin 2:0. – Za nami ciężki mecz. Ostatnio w Krakowie mieliśmy problem z wejściem w turniej o godzinie 11.00. Teraz trochę szybciej się z tym uporaliśmy. Obudziliśmy się w połowie pierwszego seta. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i jutro powalczymy w półfinale – powiedział po meczu Sławomir Stolc.

Katowiczanie rzeczywiście słabo rozpoczęli spotkanie. W premierowej odsłonie przegrywali 9:16, ale zdążyli odrobić straty i w końcówce seta wyszli na prowadzenie 23:22, którego nie oddali już do końca partii. W drugim secie prowadzili od samego początku dwoma, trzema punktami. Kontrolowali sytuację na boisku i odnieśli zwycięstwo w dwóch setach. – W pierwszym secie goniliśmy wynik. Nasza gra nie układała się najlepiej, bowiem warunki tu są dosyć spartańskie. Tym bardziej cieszy nasza wygrana – wyznał przyjmujący.

W niedzielę katowiczanie w półfinale spotkają się ze zwycięzcą pary Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Wegiel. – Chcemy powalczyć o medal. Najfajniej byłoby, jakbyśmy zagrali w finale. Widzę ogromną szansę przed GKS-em. Jeszcze wszystko przed nami – zakończył Stolc.

źródło: plusliga.pl