Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Skuteczny rewanż siatkarek z Ołomuńca

Skuteczny rewanż siatkarek z Ołomuńca

fot. bks.bielsko.pl

W drugim wyjazdowym sparingu bielszczanek z VK UP Olomuniec górą były gospodynie. Jedynie pierwsza partia zakończyła się wygraną BKS-u Stal Bielsko-Biała. Kolejne sety padły łupem siatkarek z Ołomuńca, które wygrały 3:1.

Niewątpliwie wydarzeniem spotkania był debiut w bialskiej Stali Karoliny Drużkowskiej, która po występach w reprezentacji Polski seniorek i juniorek przyjechała do Bielska-Białej i dołączyła do bielskiej drużyny. Popularna „Drusia” rozpoczęła mecz w kwadracie dla rezerwowych, ale szybko doczekała się debiutu.Pierwsza partia piątkowego spotkania zakończyła się zwycięstwem bielskiej ekipy. W drugiej gra BKS-u w niczym nie przypominała jednak tej z pierwszej odsłony meczu. Rywalki radziły sobie zdecydowanie lepiej i wygrały do 11. Kolejne dwie partie miały już wyrównany przebieg, ale obie padły łupem gospodyń, które tym samym zrewanżowały się za czwartkową porażkę.

Na uwagę zasługuje gra bielskich środkowych Martyny Świrad i Dominiki Witowskiej, które razem zaliczyły 9 bloków (6 Świrad i 3 Witowska). Bielska kapitan zdobyła aż 14 punktów i wraz z Weroniką Szlagowską były najskuteczniejszymi siatkarkami BKS-u Stal.

Przed siatkarkami bialskiej Stali jeszcze dwa test-mecze, które odbędą się we Wrocławiu. Za dwa tygodnie pierwszy mecz podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka, który odbędzie się w Łodzi z tamtejszym ŁKS-em Commercecon.

VK UP Ołomuniec – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1
(21:25, 25:11, 25:23, 25:20)

BKS Stal: Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Witowska, Szlagowska, Drabek (libero) oraz Wawrzyniak, Drużkowska, Kazała, Szczygłowska (libero).

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved