Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Skrzydłowi odeszli z Sulęcina i Krakowa, kolejne przedłużenie w Viśle

Skrzydłowi odeszli z Sulęcina i Krakowa, kolejne przedłużenie w Viśle

fot. Olimpia Sulęcin

Arkadiusz Nawrot nie jest już zawodnikiem Olimpii Sulęcin. Przyjmujący spędził na zapleczu PlusLigi jak na razie jeden sezon. Klub z Sulęcina poinformował, że kontrakt z siatkarzem nie został przedłużony. Z kolei Daniel Grzymałą po dwóch sezonach w AZS AGH Kraków wrócił do UKS-u Sparta Grodzisk Mazowiecki.  Visła Bydgoszcz zdecydowała o pozostawieniu w składzie kolejnego siatkarza, który z młodzieżowym zespołem z Bydgoszczy sięgnął po złoto mistrzostw Polski juniorów.

Arkadiusz Nawrot nie był podstawowym zawodnikiem Olimpii i pojawiał się na boisku głównie zadaniowo w celu wzmocnienia serwisu sulęcińskiej drużyny. Pojawił się na parkietach w 37 setach, wykonując 50 zagrywek i czterokrotnie zdobywając punkty bezpośrednio tym elementem.Daniel Grzymała dostał z kolei więcej szans na pokazanie się w I lidze. W sześciu meczach zagrał jako pierwszy atakujący, a w innych dostawał spory wymiar gry jako zawodnik wchodzący z ławki. W 25 spotkaniach minionego sezonu zdobył 105 punktów a w swojej dotychczasowej przygodzie z I ligą (oprócz dwóch sezonów w AGH rok spędził w KPS-ie Siedlce) wystąpił w 68 meczach zdobywając 450 punktów. Siatkarz zdecydował się na powrót do UKS-u Sparta Grodzisk Mazowiecki, z którego po sezonie 2019/2020 przyszedł do AGH. – Jest mi bardzo miło, że po dwóch sezonach nieobecności ponownie będę mógł reprezentować drużynę Sparty. Liczę na to, że w przyszłym sezonie razem z chłopakami osiągniemy wspólny cel, jakim jest awans do I ligi – skomentował swoją decyzję na łamach mediów społecznościowych drugoligowca.

BKS Visła Proline Bydgoszcz postanowiła dać szansę kolejnemu młodemu zawodnikowi. Kontrakt z klubem przedłużył Emil Narkowicz. Środkowy nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w meczach, ale dzięki ciężkiej pracy, gdy tylko dostawał szansę do wejścia na boisko to stawał na wysokości zadania i pomagał drużynie przechylać losy meczu na jej korzyść. Siatkarz rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w UKS w Jastarni, zaś z BKS-em Chemik Bydgoszcz roku sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów. To czwarty ze złotych medalistów z 2021 roku, który pozostanie w seniorskiej drużynie na kolejny rok. Wcześniej klubo głosił przedłużenia kontraktów z Filipem Jędruszczakiem, Damianem Radziwonem i Antonim Kwasigrochem. Tym samym Visła zakończyła informowanie o tym, którzy zawodnicy ze składu z sezonu 2021/2022 zostają, a którzy odchodzą z drużyny.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi Mężczyzn 2022/2023

źródło: AGH Kraków - Facebook, BKS Visła Bydgoszcz - Facebook, inf. własna, Olimpia Sulęcin Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę