Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra pożegnała oficjalnie Mateusza Bieńka

Skra pożegnała oficjalnie Mateusza Bieńka

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

Środkowy Mateusz Bieniek po sezonie 2022/2023 opuszcza PGE Skrę Bełchatów. Przed sezonem 2020/2021 na zasadzie wypożyczenia dołączył do PGE Skry i przez kolejne trzy lata grał w zespole z Bełchatowa. W 2022 r. zajął z PGE Skrą czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi i dotarł do półfinału Pucharu CEV. 

Mateusz Bieniek swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w Norwidzie Częstochowa. Jego pierwszym klubem seniorskim był Effector Kielce, skąd trafił do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Tam wywalczył dwa mistrzostwa Polski i dwa Puchary Polski. W 2019 r. wyjechał do Włoch – do zespołu Cucine Lube Civitanova. Przed sezonem 2020/2021 na zasadzie wypożyczenia dołączył do PGE Skry i przez kolejne trzy lata grał w zespole z Bełchatowa.Jako reprezentant kraju Mateusz Bieniek zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw świata, srebrny i brązowy medal Ligi Narodów oraz dwa brązowe medale mistrzostw Europy. W 2022 r. zajął z PGE Skrą czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi i dotarł do półfinału Pucharu CEV. W głosowaniu trenerów, dziennikarzy i ekspertów zorganizowanym przez „Przegląd Sportowy” został wybrany do „Drużyny marzeń” PlusLigi sezonu 2021/2022. Wybrany został najlepszym środkowym turnieju finałowego Ligi Narodów, zgarnął indywidualną nagrodę dla najlepszego blokującego mistrzostw świata, zwyciężył w konkursie na Sportowca Roku 2022 w województwie łódzkim organizowanym przez „Dziennik Łódzki”.

Po sezonie 2022/2023 Mateusz Bieniek odchodzi z zespołu z Bełchatowa. W tym czasie zagrał w PGE Skrze w 90 meczach ligowych, w których zdobył 1038 punktów.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę