Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra potwierdziła odejście Szalpuka

Skra potwierdziła odejście Szalpuka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od dłuższego czasu spekuluje się, gdzie w przyszłym sezonie zagra Artur Szalpuk, tymczasem informacja o jego odejściu nie była potwierdzona przez klub. Teraz mamy już oficjalny komunikat Skry, że przyjmujący po sezonie 2019/2020 opuszcza zespół PGE Skry Bełchatów. Siatkarz spędził w zespole dwa ostatnie sezony.

W pierwszym z nich, w którym przez dłuższy czas borykał się z kontuzją, wywalczył z kolegami z drużyny Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce w Lidze Mistrzów, a ostatni, przerwany przez pandemię, zakończył z bełchatowską ekipą na trzecim miejscu PlusLigi. Zagrał w 17 meczach i zdobywał średnio 11,47 punktu.

Warto też podkreślić reprezentacyjne sukcesy Szalpuka w czasach gry w PGE Skrze. Przyjmujący w biało-czerwonych barwach zdobył mistrzostwo świata (2018), srebro Pucharu Świata oraz brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Narodów (wszystkie w 2019).

Był to już drugi epizod Szalpuka w PGE Skrze. Wcześniej przyjmujący grał w bełchatowskim klubie w sezonie 2016/2017 i zdobył srebro w PlusLidze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved