Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra potwierdziła odejście Szalpuka

Skra potwierdziła odejście Szalpuka

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od dłuższego czasu spekuluje się, gdzie w przyszłym sezonie zagra Artur Szalpuk, tymczasem informacja o jego odejściu nie była potwierdzona przez klub. Teraz mamy już oficjalny komunikat Skry, że przyjmujący po sezonie 2019/2020 opuszcza zespół PGE Skry Bełchatów. Siatkarz spędził w zespole dwa ostatnie sezony.

W pierwszym z nich, w którym przez dłuższy czas borykał się z kontuzją, wywalczył z kolegami z drużyny Superpuchar Polski oraz trzecie miejsce w Lidze Mistrzów, a ostatni, przerwany przez pandemię, zakończył z bełchatowską ekipą na trzecim miejscu PlusLigi. Zagrał w 17 meczach i zdobywał średnio 11,47 punktu.Warto też podkreślić reprezentacyjne sukcesy Szalpuka w czasach gry w PGE Skrze. Przyjmujący w biało-czerwonych barwach zdobył mistrzostwo świata (2018), srebro Pucharu Świata oraz brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Narodów (wszystkie w 2019).

Był to już drugi epizod Szalpuka w PGE Skrze. Wcześniej przyjmujący grał w bełchatowskim klubie w sezonie 2016/2017 i zdobył srebro w PlusLidze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę