Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Młodość wymieszana z doświadczeniem. Znamy skład egzotycznego rywala Polek

IO: Młodość wymieszana z doświadczeniem. Znamy skład egzotycznego rywala Polek

fot. Belga News Agency / Alamy Stock Photo

Kenijki będą jednym z rywalek Polek w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Ich szkoleniowiec w paryskich zmaganiach postanowił połączyć młodość z doświadczeniem. Do Francji zabrał aż 4 środkowe, a w roli rezerwowej zawodniczki wystąpi Sharon Chepchumba.  

 

Kenijki z trzema przyjmującymi na igrzyska

W fazie grupowej igrzysk olimpijskich siatkarki reprezentacji Polski zagrają z Brazylijkami, Japonkami  i Kenijkami. Dość szybko swój skład na zmagania w Paryżu ogłosiła azjatycka drużyna, po niej karty odkrył Jose Roberto Guimaraes, a na olimpijską dwunastkę przedstawiciela Afryki musieliśmy czekać dość długo. Okazało się, że znalazło się w nim kilka młodych zawodniczek, które zostały wsparte na przykład Edith Mukuvilani, Loriną Chebet, Agripiną Kundu czy Leonidą Kasayą, które brały już udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Przypomnijmy, że Kenijki bilet do Paryża zyskały dzięki wysokiej pozycji w rankingu FIVB, w którym są najwyżej rozstawioną afrykańską drużyną. W igrzyskach olimpijskich poprowadzi je Japheth Bulali Munala, który niedawno zastąpił brazylijskiego szkoleniowca – Luizomara de Moura. Brazylijczyk ostał zwolniony po trzech latach pracy z kenijską reprezentacją.

 

Nieudany start w Challenger Cup

Kilka dni temu Kenijki wzięły udział w odbywającym się na Filipinach Challenger Cup, ale nie odniosły w nim sukcesu. Już w ćwierćfinale musiały uznać wyższość siatkarek z Portoryko, z którymi przegrały 0:3 i musiały zapomnieć o szansie rywalizowania w przyszłym roku w Lidze Narodów.

 

Skład reprezentacji Kenii na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Rozgrywające: Esther Mutinda, Nekesa Emmaculate

Atakujące: Pamella Adhiambo, Simiyu Loice

Środkowe: Edith Mukuvilani, Lorine Chebet, Atuka Trizah, Belinda Nanjala Barasa

Przyjmujące: Veronica Adhiambo, Leonida Kasaya, Namutira Juliana,

Libero: Agripina Kundu

Rezerwowa: Sharon Chepchumba (atakująca)

 

Zobacz również

Terminarz fazy grupowej igrzysk olimpijskich siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved