Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Grupowy rywal Polaków odkrył karty, z kim zmierzą się biało-czerwoni?

IO: Grupowy rywal Polaków odkrył karty, z kim zmierzą się biało-czerwoni?

fot. Xinhua / Alamy Stock Photo

Znamy już wszystkie składy drużyn, które wystąpią w igrzyskach olimpijskich. Wśród rywali Polaków jako ostatni karty odkrył szkoleniowiec reprezentacji Egiptu, Fernando Benitez. Do Paryża zabierze on 2 atakujących, 2 rozgrywających, 3 środkowych, 4 przyjmujących i 1 libero.

 

Egipt odkrył karty

8 lipca minął termin zgłaszania składów poszczególnych kadr siatkarskich do FIVB i MKOL-u. Polacy poznali zatem składy grupowych rywali w paryskich zmaganiach. Jako pierwsi karty odkryli Japończycy, po nich Brazylijczycy, a na skład Egipcjan musieliśmy czekać najdłużej. Jednak i Fernando Benitez również podał już olimpijską dwunastkę oraz nazwisko rezerwowego gracza.

 

Przypomnijmy, że Egipcjanie znaleźli się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu jako najwyżej sklasyfikowana afrykańska drużyna w rankingu FIVB. Wcześniej bez powodzenia rywalizowali w turnieju kwalifikacyjnym, w którym prowadził ich jeszcze Flavio Gulinelli, ale na kilka tygodni przed zmaganiami w Paryżu działacze egipskiej federacji podziękowali mu za współpracę, a we Francji siatkarzy z Afryki poprowadzi Fernando Benitez.

 

Przez Chiny i Polskę do Francji

Kilka dni temu przebywali oni w Chinach, gdzie rywalizowali w Challenger Cup. O ile w ćwierćfinale uporali się z Katarem, o tyle w półfinale musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając z nimi 0:3, a to oznaczało, że w przyszłym roku nie zagrają w Lidze Narodów. W starciu o trzecie miejsce po tie-breaku pokonali Ukraińców, ale wynik ten nie miał już większego znaczenia. Z Chin Egipcjanie udali się już do Europy, a dokładniej do Polski, gdzie od piątku do niedzieli wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, w którym zmierzą się z Polakami, Niemcami oraz Słoweńcami.

 

W fazie grupowej igrzysk olimpijskich znaleźli się w grupie z Polakami, Włochami i Brazylijczykami. To właśnie od meczu z biało-czerwonymi rozpoczną udział w paryskich zmaganiach. Nie ma jednak co ukrywać, że jakiekolwiek ich zwycięstwo we Francji byłoby uznane za wielką niespodziankę.

 

Skład reprezentacji Egiptu na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

Atakujący: Seif Abed, Reda Haikal

Rozgrywający: Gaber Abdelaty, Youssef Oughlaf

Środkowi: Hamada, Abdelrahman Seoudy, Mohamed Adel Dola

Przyjmujący: Muhammed Asran, Mohamed Issa, Shehab Azab, Abdelrahman Elhossiny

Libero: Mohamed Reda

Rezerwowy: Ahmed Omar Deyo (przyjmujacy)

 

Zobacz również

Terminarz fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved