Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na PreZero Grand Prix

Skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na PreZero Grand Prix

fot. PLS SA

– Na pewno będzie nam to potrzebne, ponieważ przez cztery miesiące nie byliśmy w stanie rywalizować na żadnym polu, więc dla wdrożenia się w rywalizację to bardzo dobry pomysł – przyznał Krzysztof Rejno przed PreZero Grand Prix. W krakowskim turnieju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy z BBTS-em Bielsko-Biała, GKS Katowice i Asseco Resovią Rzeszów.

W sobotę siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zainaugurują rozgrywki PreZero Grand Prix. W fazie grupowej zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała, GKS-em Katowice i Asseco Resovią Rzeszów. Grupa A rywalizację rozpocznie w sobotę o 9:30 meczem ZAKSY z BBTS-em.Przypomnijmy, że mecze grupowe rozgrywane są w Krakowie i Warszawie, zespoły PlusLigi, uzupełnione o reprezentujące zaplecze ekstraklasy BBTS Bielsko-Biała i Krispol Września, rywalizują w czterech grupach. W pierwszym dniu zmagań zagrają ekipy z grup A i B, drugiego dnia drużyny z grup C i D. Zespoły rywalizują systemem każdy z każdym, a do rozgrywanej w Gdańsku rundy finałowej (zaplanowanej na 8-9 sierpnia) awansują po dwa najlepsze zespoły każdej grupy.

Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku. Mecze rozgrywane będą na boisku o wymiarach typowych dla siatkówki halowej (9×9), jednorazowo na boisku przebywać może czterech zawodników (nie ma zawodników libero), a w skład drużyny wchodzi 4-8 siatkarzy. Spotkania odbywać się będą do dwóch wygranych setów, według punktacji w siatkówce halowej. W każdym secie będą obowiązywały dwie minutowe przerwy techniczne ( po 8 i 16 punkcie), dodatkowo w każdej z partii trener ma prawo do dwóch przerw na żądanie, liczba zmian zawodników, jakiej może dokonać drużyna w danym meczu jest nieograniczona.

Kędzierzyński zespół do zmagań grupowych przystąpi w sześcioosobowym zestawieniu. W składzie Grupy Azoty ZAKSY znaleźli się: Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk. W sztabie szkoleniowym ZAKSY podczas PreZero Grand Prix zobaczymy natomiast Michała Chadałę, Adama Swaczynę i Bartosza Hołobuta. Jak zgodnie przyznają zawodnicy ZAKSY turniej, rozgrywany na nieco innych zasadach niż standardowe reguły gry w siatkówkę plażową, zapowiada się interesująco. Krzysztof Rejno zwrócił uwagę na równie ważny aspekt psychologiczny – Na pewno będzie nam to potrzebne, ponieważ przez cztery miesiące nie byliśmy w stanie rywalizować na żadnym polu, więc dla wdrożenia się w rywalizację to bardzo dobry pomysł – przyznał  środkowy.

Plan meczów PreZero Grand Prix z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

25.07.2020, g.9:30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała
25.07.2020, g. 14:00: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice
25.07.2020, g. 17:00: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved