Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Skład Chorwatek na mistrzostwa świata

Skład Chorwatek na mistrzostwa świata

fot. CEV

Chorwacka reprezentacja kobiet zakończyła przygotowania do mistrzostw świata w Stambule. Kadra wybrana przez trenera Ferhata Akbasa trenowała w bazie szkoleniowej Eczacibasi. – Jesteśmy bardzo podekscytowani, zespół jest w dobrej formie. Mam nadzieję, że kibice będą śledzić naszą grę i wspierać nasz. Zrobimy co w naszej mocy, aby zapewnić jak najlepsze mecze i wynik – powiedziała kapitan Samanta Fabris.

23 września o 18:00 Chorwacja otworzy 19. mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w Anhrem w Holandii meczem z zespołem narodowym Polski. Mistrzostwa zostaną rozegrane w Polsce i Holandii od 23 września do 15 października. Wraz z Chorwacją grupa B obejmuje Polskę, Turcję, Dominikanę, Koreę Południową i Tajlandię.Mamy za sobą długie, dobrze przepracowane lato, z wygranym Challenger Cup w Zadarze. Udało nam się zakwalifikować do mistrzostw Europy. W Stambule przygotowywaliśmy się taktycznie, technicznie i siatkarsko do wszystkiego, co nas czeka na mistrzostwach świata – zdradziła Lucija Mlinar. Atmosfera jest świetna, trenowaliśmy bardzo dobrze. Wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Wierzę, że sprawimy, że mistrzostwa świata będą jak najbardziej udane, ponieważ wszyscy skupiamy się na nich tak bardzo, jak to możliwe.

Skład reprezentacji Chorwacji na mistrzostwa świata:

Rozgrywające: Klara Perić, Lea Deak

Przyjmujące: Lucija Mlinar, Laura Miloš, Dijana Karatović, Josipa Marković, Natalia Tomić

Atakujące: Samanta Fabris, Mika Grbavica

Środkowe: Beta Dumančić, Martina Šamadan, Ema Strunjak, Božana Butigan

Libero: Izabela Štimac

Trenerem kadry narodowej jest Ferhat Akbas, a jego asystentami Przemysław Kawka i Piotr Matela, zaś jako statystyk w kadrze Chorwacji pracuje Kamil Kwieciński.

źródło: hos-cvf.hr, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę