Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Simone Giannelli: Jestem dumny z tej drużyny

Simone Giannelli: Jestem dumny z tej drużyny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po 24 latach reprezentacja Włoch ponownie sięgnęła po tytuł mistrzów świata. Jednym z głównych autorów tego sukcesu był rozgrywający Italii – Simone Giannelli, który został wybrany MVP mistrzostw świata. – Musieliśmy od samego początku rywalizować z trudnymi przeciwnikami, zaczynając od Kuby, z którą stoczyliśmy twardy bój, potem przyszła kolej na pięciosetowy pojedynek z Francją, a następnie równie trudny, choć trzysetowy półfinał ze Słowenią. Dla nas to był naprawdę wymagający turniej, ale byliśmy podekscytowani tym, że możemy walczyć z tak mocnymi rywalami. Na boisku zostawiliśmy całą naszą energię i na koniec możemy cieszyć się z tego wielkiego sukcesu – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki rozgrywający nowych mistrzów świata Simone Giannelli. 

 Jakie to uczucie po 24 latach wywalczyć dla Włoch mistrzostwo świata?

Simone Giannelli: – To coś niesamowitego, bo za nami naprawdę wymagający turniej. W drodze do tego złotego medalu udało nam się pokonać najpierw mistrzów olimpijskich, a na koniec mistrzów świata. Dla mnie, dla drużyny, dla całego naszego kraju to naprawdę rewelacyjne uczucie. Jestem dumny z tych chłopaków, z drużyny, z całego sztabu. Wydaje mi się, że we Włoszech było mnóstwo ludzi, którzy nas oglądali i jestem teraz naprawdę szczęśliwy. 

Nie byliście faworytami do złotego medalu. Przez to było wam trochę łatwiej? 

– Takie zwycięstwa i triumfy nigdy nie są łatwe. Zwłaszcza, że drabinka tego turnieju była dla nas naprawdę wymagająca. Musieliśmy od samego początku rywalizować z trudnymi przeciwnikami, zaczynając od Kuby, z którą stoczyliśmy twardy bój, potem przyszła kolej na pięciosetowy pojedynek z Francją, a następnie równie trudny, choć trzysetowy półfinał ze Słowenią. Dla nas to był naprawdę wymagający turniej, ale byliśmy podekscytowani tym, że możemy walczyć z tak mocnymi rywalami. Na boisku zostawiliśmy całą naszą energię i na koniec możemy cieszyć się z tego wielkiego sukcesu. 

Czuje się pan mentalnym liderem tej kadry? Jest pan już jednym z bardziej doświadczonych zawodników w tej kadrze, pomimo nadal młodego wieku. 

– Tak, zawsze staram się dawać z siebie wszystko, to co mam – moje doświadczenie, moje umiejętności i doświadczenie, to wszystko chcę dać swojej drużynie. To moja rodzina i zawsze chcę robić wszystko jak najlepiej, żeby pomóc zespołowi. Cieszę się, że to udało się w finale. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz i zdobyliśmy złoto. 

Trener Ferdinando de Giorgi powiedział ostatnio, że wasza reprezentacja nie ma granic. Zgodzi się pan ze swoim szkoleniowcem? 

– Tak, w 100%. Musimy tylko walczyć i dawać z siebie wszystko za każdym razem, kiedy wychodzimy na boisko i oprócz tego ciężko pracować. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę