Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Simone Giannelli: Takie mecze rozstrzyga jedna albo dwie piłki

Simone Giannelli: Takie mecze rozstrzyga jedna albo dwie piłki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Włoch prowadzona przez Ferdinando de Giorgiego już o 21 zmierzy się w półfinale mistrzostw świata ze Słowenią. Rok temu obie drużyny walczyły o złoto mistrzostw Europy i wtedy wygrali Azzurri. Kapitan Włoch Simone Giannelli zauważa, że mecz półfinałowy MŚ będzie zupełnie nową historią.

Chwilę przed godziną 21 w katowickim Spodku rozbrzmią dźwięki „Inno di Mamelli”, a w walce o udział w finale mistrzostw świata zmierzą się reprezentacje Włoch i Słowenii. – Kontynuujemy tę piękną przygodę. Mamy półfinał mistrzostw świata do zagrania i bardzo nas cieszy to, że jesteśmy już tutaj. Jednak ten weekend to jeszcze długa droga i dużo rzeczy do zrobienia. Będziemy chcieli dać z siebie wszystko w meczu ze Słowenią i zagrać jak najlepiej – deklarował kapitan Włochów Simone Giannelli.Prawie rok temu finał mistrzostw Europy miał taki sam skład i ze złotem turniej zakończyli Włosi. – Przeszłość i finał mistrzostw Europy zagrany ze Słoweńcami nic nie zmienia, bo jest przeszłością. Wygraliśmy z nimi rok temu dokładnie w tej samej hali, ale to nic nie zmienia i w półfinale zaczynamy od zera. Cała drużyna jest tego świadoma. Zostawiliśmy tamten mecz za sobą i minął już rok. My musimy dać z siebie wszystko co najlepsze, a oni z pewnością zrobią to samo. Mam nadzieję, że tak będzie i spodziewam się bardzo wyrównanego meczu. Spotkają się dwie bardzo wyrównane poziomem technicznym drużyny i będą próbowały sprawić sobie jak najwięcej trudności. Trzeba będzie wytrzymać ten mecz przede wszystkim w głowie, a ja będę starał się ufać drużynie i grać piłka po piłce. Takie mecze bardzo często rozstrzyga jedna, albo dwie piłki – podkreślił Gianelli.

Porównywanie nie dość, że nie ma sensu to jeszcze jest trudne. Ja staram się myśleć o tym, co jest teraz. Bardzo cieszy mnie postęp, który zrobiliśmy w tym sezonie, zaczynając od pierwszych spotkań towarzyskich w Cavalese. Finały Ligi Narodów skończyliśmy bez medalu, ale były dla nas bardzo pożyteczne. Zweryfikowały rzeczywistość i pokazały nam, gdzie byliśmy w tamtym momencie w porównaniu do innych silnych reprezentacji. Zrozumieliśmy, gdzie musimy się jeszcze poprawić i to udało się zrobić. Damy z siebie wszystko – zadeklarował rozgrywający.

Drugi z półfinałów w Katowicach rozpocznie się o godzinie 21.

źródło: Federazione Italiana Pallavolo - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę