Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Silwana Czauszewa: Powrót do gry wymaga czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy

Silwana Czauszewa: Powrót do gry wymaga czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy

fot. legavolleyfemminile.it

– Dla każdego jest to równie trudne, lecz wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji i wszyscy mamy nadzieję, że wirus skończy się szybko i będziemy mogli wrócić do naszego normalnego życia. Jednak powrót do gry na wysokim poziomie będzie wymagał czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy – oceniła Silwana Czauszewa, przyjmująca reprezentacji Bułgarii.

W wielu krajach liczne obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa zaczynają być znoszone, a sportowcy zaczynają wracać do normalnych treningów, ale nie ukrywają, że ćwiczenia w izolacji domowej były dla nich wyzwaniem. – Na początku trudno było cokolwiek zrobić, ponieważ cały kraj był zamknięty. Nie miałam wyboru. Musiałam zostać w domu i w nim ćwiczyć. Po powrocie do Bułgarii musiałam poddać się czternastodniowej kwarantannie, ale teraz jest już lepiej. Zaczęłam ćwiczyć na zewnątrz. Restauracje, kawiarnie i parki są już otwarte. Mogę więc wyjść na zewnątrz, zobaczyć moich przyjaciół i nie być zamknięta w domu przez cały dzień – powiedziała Silwana Czauszewa, która nie ukrywa, że w okresie największych restrykcji trudno było jej zmobilizować się do treningów. – Trudno było mi znaleźć motywację do ćwiczeń w czasie pandemii. Praca w domu jest znacznie trudniejsza, ale wszyscy przez to przechodzili, przez co jednak motywowało to mnie do pracy. Gdybym jednak musiała nadal trenować w domu, to byłoby to dla mnie trudne – dodała bułgarska przyjmująca.Nie ukrywa ona rozczarowania przedwczesnym zakończeniem sezonu, bowiem liczyła, że w Italii osiągnie sukces. – Miałam dobry sezon we Włoszech, ale jest mi smutno, że korona wirus przedwcześnie zakończył rozgrywki, w których świetnie sobie radziliśmy. Wcześniej byliśmy na trzecim miejscu. Wierzę, że bylibyśmy jeszcze wyżej, gdyby pozostała część sezonu nie została anulowana – zaznaczyła siatkarka, która gra w reprezentacji Bułgarii.

Jednak w tym sezonie wszystkie zawody reprezentacyjne zostały odwołane na czele z Ligą Narodów i igrzyskami olimpijskimi. – Dla każdego jest to równie trudne, lecz wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji i wszyscy mamy nadzieję, że wirus skończy się szybko i będziemy mogli wrócić do naszego normalnego życia. Jednak powrót do gry na wysokim poziomie będzie wymagał czasu, cierpliwości i ciężkiej pracy – oceniła Czauszewa.

Ostatnie tygodnie były ciężkie dla wielu ludzi. Jednak z tego trudnego okresu można wynieść pozytywy, które zaprocentują w dalszym życiu. – Wiem, że nie powinnam brać niczego za pewnik i być wdzięczna za to, co mam w życiu. Nauczyłam się także dostosowywać się do nowych warunków życia. Było to trudne, ale wiem, że każdy nauczył się czegoś w tym czasie – zakończyła Silwana Czauszewa, która jeszcze nie zdecydowała o swojej siatkarskiej przyszłości.

źródło: opr. własne, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę