Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siergiej Sawin: Wynik 1. turnieju nas nie zadowala

Siergiej Sawin: Wynik 1. turnieju nas nie zadowala

fot. Michał Szymański

Zespół Lokomotiwu Nowosybirsk zmierzył się w ostatnich dniach w turnieju Ligi Mistrzów. Jego rywalami w grupie E były zespoły ČEZ Karlovarsko, Itas Trentino oraz VfB Friedrichshafen. Rosyjska ekipa pokonała 3:1 zespół z Czech, ale musiała uznać wyższość Itasu (2:3) oraz VfB (0:3). Ostatecznie po pierwszym turnieju Lokomotiw zajmuje w swojej grupie 3. miejsce z dorobkiem 4 punktów.

– Ogólny wynik pierwszej rundy jest niezadowalający – przyznał Siergiej Sawin, przyjmujący drużyny z Nowosybirska. – Trenerzy to przeanalizują i omówimy turniej wspólnie. Będziemy walczyć dalej, szanse są nadal.Kapitan Lokomotiwu Nowosybirsk podkreślił, że dla nieco i kolegów był to ciężki turniej. – Po porażce pierwszego dnia i piątym secie z Trentino [Lokomotiw uległ w tie-breaku 2:15 – przyp. red] czuliśmy się znokautowani. Byliśmy też pod presją porażki 0:3 z Friedrichshafen. W meczu z czeskim zespołem każdy zawodnik, który mógł zagrać, zrobił to dobrze i razem osiągnęliśmy dobry wynik – przeanalizował Sawin.

Petar Shopov, trener Lokomotiwu, podziękował swoim graczom za zespołowość w trudnych momentach meczu przeciwko ČEZ Karlovarsko. – Nie tylko wygraliśmy za trzy punkty, ale również nie straciliśmy nadziei na awans do kolejnej rundy. Wiem, że moi zawodnicy nie są w optymalnej formie, między innymi ze względu na kontuzje. Ten mecz był zatem dla nas bardzo ważny. Jeśli mówimy o całym turnieju, to oczywiście wiele drużyn miało problemy ze względu na koronawirusa. Ta sytuacja stwarzała możliwości dla każdej ekipy, aby grać równo z teoretycznie lepszymi rywalami. Mogliśmy wywalczyć więcej punktów, ale nie wyszło. Wracamy do domu w dobrych nastrojach, trochę odpoczniemy i mam nadzieję, że w drugim turnieju będą mogli zagrać wszyscy zawodnicy – podsumował szkoleniowiec.

Zespół ČEZ Karlovarsko w turnieju grupy E przegrał wszystkie spotkania, nie zdobywając ani jednego punktu do klasyfikacji. W ostatnim meczu przeciwko Lokomotiwowi Nowosybirsk czeska drużyna ugrała tylko seta. – To był mecz pełen wyzwań. Nowosybirsk to zespół pełen silnych zawodników. Przez cały mecz wywierali na nas presję zagrywką. Jestem dumny z tego, jak zagraliśmy. Nasz system gry funkcjonował całkiem dobrze, ale Lokomotiw to drużyna bardzo doświadczona i była w tym meczu lepsza – skomentował ostatni pojedynek Marc Wilson, środkowy zespołu z Karlowych Warów.

źródło: cev.eu, cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved