Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siedmiu zawodników opuszcza MKS Będzin

Siedmiu zawodników opuszcza MKS Będzin

fot. Klaudia Piwowarczyk

Koniec sezonu to zawsze czas pożegnań i ogłaszania transferów. Dla MKS-u Będzien sezon skończył się całkiem niedawno, a jako że zespół uzyskał awans do PlusLigi, to nieunikniona jest przebudowa drużyny. Klub pożegnał siedmiu graczy, którzy przyczynili się do wygrania ligi przez będzińską drużynę. 

MKS Będzin w finałowej batalii o PlusLigę pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0 i teraz musi włożyć sporo energii, aby w krótkim czasie skompletować zespół, który będzie się bił o utrzymanie w sezonie, w którym z ekstraklasy spadną aż trzy drużyny. Na pewno w tej drużynie nie zobaczymy siedmiu graczy, którzy w tym sezonie reprezentowali MKS.

Odchodzą filary…

Mateusz Rećko – Pierwszoplanowa postać w grze ofensywnej MKS-u. Zdobywca 536 punktów i 12 statuetek MVP. Do Będzina trafił w ubiegłym roku z Avii Świdnik. W naszym zespole rozegrał 36 meczów ligowych. Po ostatnim na jego szyi zawisnął złoty medal TAURON 1.Ligi.

Łukasz Swodczyk – Złoty i dwa srebrne medale, 5 statuetek MVP, 106 meczów i 845 punktów to dorobek „Swodiego” w trzech ostatnich sezonach, w których stanowił o sile będzińskiego środka. Do naszego klubu przeszedł ze świdnickiej Avii.

…a także zmiennicy

Bartosz Pietruczuk – Reprezentował MKS Będzin w sezonach 2022/2023 – 2023/2024 i wraz z nim sięgnął po złoto i srebro TAURON 1. Ligi. W koszulkach z herbem będzińskiego klubu rozegrał 59 ligowych spotkań, w których zapunktował 513 razy. Do jego gabloty trafiło także sześć nagród indywidualnych.

Daniel Popiela – Jego przygoda z siatkarskim Będzinem trwała sezon. W tym czasie zagrał dla MKS-u 19 meczów o punkty, w których zapisał na koncie 54 oczka. Do zagłębiowskiego klubu trafił z częstochowskiego Norwida. W obu sięgał po złote medale zaplecza PlusLigi.

Jakub Kaliszuk – Wychowanek MKS-u, który po ukończeniu spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego powrócił do Będzina, zmieniając pozycję z przyjęcia nad atak. W macierzystym klubie był zmiennikiem Mateusza Rećki, a szansę pokazania się otrzymał w szesnastu meczach, w których łącznie zdobył 30 punktów. Do jego gabloty oprócz złotego medalu trafiła także statuetka MVP.

Fabian Majcherski – Kiedyś tworzył parę libero z Maciejem Olenderkiem w Gdańsku, teraz czynił to w Będzinie. W większości spotkań był zmiennikiem swojego starszego kolegi. Sam otrzymał szansę gry w dwudziestu meczach TAURON 1.Ligi. Stolicę powiatu będzińskiego opuści ze złotym medalem.

Marcin Krawiecki – Dwanaście miesięcy temu zamienił AZS AGH Kraków na MKS Będzin. W nim był zmiennikiem Grzegorza Pająka, a grą drużyny kierował w 21 spotkaniach, w których zdobył 16 punktów. Raz wyróżniono go statuetką MVP, a na koniec sezonu także złotym medalem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1.Ligi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved