Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siedmiu graczy odchodzi z Resovii

Siedmiu graczy odchodzi z Resovii

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Od dłuższego czasu wiadomo, że w Asseco Resovii będziemy obserwować prawdziwą rewolucję kadrową. Zespół, który pogrążony był w potężnym kryzysie, postanowił odbudować swoją markę na siatkarskich arenach i postanowił obrać drogę budowania drużyny niemal od nowa. Lista kandydatów do gry w Rzeszowie i ilość medialnych doniesień o zawodnikach, którymi interesuje się klub z Podkarpacia jest najdłuższa w lidze.

Dotychczas wiemy, że Resovię zasilą Fabian Drzyzga Nicholas Szerszeń, a także trener Alberto Giuliani. Teraz klub postanowił przekazać opinii publicznej nazwiska, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w protokołach meczowych zespołu z Rzeszowa.Najdłużej z odchodzących siatkarzy oglądaliśmy w biało-czerwonym pasiaku Bartłomieja Lemańskiego. Środkowy był związany z rzeszowskim klubem od 2016 roku. Będąc siatkarzem Resovii, zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski.

Z klubem żegnają się również zawodnicy z zagranicznego zaciągu podkarpackiej drużyny. Już wcześniej chodziły słuchy, że do klubu nie wróci na przyszłe rozgrywki amerykański rozgrywający Kawika Shoji, który reprezentował Resovię przez dwa sezony, zajmując między innymi z zespołem czwarte miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Tyle samo czasu co Amerykanien, z herbem Resovii na koszulce występował także libero Luke Perry, którego również nie obejrzymy w przyszłym sezonie w rzeszowskiej drużynie.

Jeden sezon w klubie spędzili Nicolas Hoag Nicolas Marechal. Zarówno Kanadyjczyk, jak i Francuz już wcześniej mieli okazję grać w Polsce. Hoag przez chwilę był zawodnikiem Stoczni Szczecin, a francuski przyjmujący w latach 2013-2016 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla i Skry Bełchatów.

Klub opuszczają również dwaj uznani polscy atakujący. Zbigniew Bartman spędził w Rzeszowie w sumie dwa sezony. W 2013 roku triumfował z Resovią w PlusLidze. Następnie na sześć lat opuścił kraj, by w ubiegłym sezonie powrócić na Podkarpacie. Dwa lata w klubie grał również Damian Schulz, który do Resovii przyszedł w 2018 roku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved