Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siedmiu graczy odchodzi z Resovii

Siedmiu graczy odchodzi z Resovii

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Od dłuższego czasu wiadomo, że w Asseco Resovii będziemy obserwować prawdziwą rewolucję kadrową. Zespół, który pogrążony był w potężnym kryzysie, postanowił odbudować swoją markę na siatkarskich arenach i postanowił obrać drogę budowania drużyny niemal od nowa. Lista kandydatów do gry w Rzeszowie i ilość medialnych doniesień o zawodnikach, którymi interesuje się klub z Podkarpacia jest najdłuższa w lidze.

Dotychczas wiemy, że Resovię zasilą Fabian Drzyzga Nicholas Szerszeń, a także trener Alberto Giuliani. Teraz klub postanowił przekazać opinii publicznej nazwiska, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w protokołach meczowych zespołu z Rzeszowa.Najdłużej z odchodzących siatkarzy oglądaliśmy w biało-czerwonym pasiaku Bartłomieja Lemańskiego. Środkowy był związany z rzeszowskim klubem od 2016 roku. Będąc siatkarzem Resovii, zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski.

Z klubem żegnają się również zawodnicy z zagranicznego zaciągu podkarpackiej drużyny. Już wcześniej chodziły słuchy, że do klubu nie wróci na przyszłe rozgrywki amerykański rozgrywający Kawika Shoji, który reprezentował Resovię przez dwa sezony, zajmując między innymi z zespołem czwarte miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Tyle samo czasu co Amerykanien, z herbem Resovii na koszulce występował także libero Luke Perry, którego również nie obejrzymy w przyszłym sezonie w rzeszowskiej drużynie.

Jeden sezon w klubie spędzili Nicolas Hoag Nicolas Marechal. Zarówno Kanadyjczyk, jak i Francuz już wcześniej mieli okazję grać w Polsce. Hoag przez chwilę był zawodnikiem Stoczni Szczecin, a francuski przyjmujący w latach 2013-2016 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla i Skry Bełchatów.

Klub opuszczają również dwaj uznani polscy atakujący. Zbigniew Bartman spędził w Rzeszowie w sumie dwa sezony. W 2013 roku triumfował z Resovią w PlusLidze. Następnie na sześć lat opuścił kraj, by w ubiegłym sezonie powrócić na Podkarpacie. Dwa lata w klubie grał również Damian Schulz, który do Resovii przyszedł w 2018 roku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę