Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Siatkówka wraca do hal, przed nami finały mistrzostw Polski

fot. Bianka Sawoniuk

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa siatkówka wraca do hal! Już na początku lipca młode talenty tej dyscypliny powalczą o medale mistrzostw Polski. -Myślę, że grupy są dość równe, zatem nie ma, na co narzekać. Zawsze walczymy o najwyższe cele, więc spróbujemy zdobyć złoty medal jeszcze raz – o rywalizacji finałowej mówi kapitan obrońców tytułu , środkowy Trefla Gdańśk – Seweryn Lipiński.

Po egzaminach maturalnych juniorów i juniorki czeka ważny egzamin sportowy. Dobra wiadomość jest taka, że turnieje o mistrzostwo Polski zostaną jednak rozegrane. Nieco gorsza jest natomiast informacja, że obie imprezy odbędą się bez udziału publiczności. Rywalizacja o medale mistrzostw Polski juniorów toczyć się będzie w dniach 1–5 lipca w Dębicy, w hali sportowej Domu Sportu. Weźmie w niej udział osiem czołowych drużyn, wyłonionych w półfinałach, które rozegrano jeszcze przed wybuchem epidemii.Uczestników turnieju rozlosowano do dwóch grup po cztery zespoły. W grupie A rywalizować będą: Hemarpol Norwid Częstochowa, Trefl Gdańsk, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i AZS UWM Olsztyn. Grupę B tworzą: UMKS MOS Wola Warszawa, AKS V LO Rzeszów, Jastrzębski Węgiel oraz EKS Skra Bełchatów.

Rywalizacja w pierwszej części turnieju toczyć się będzie od środy do piątku. Zainauguruje ją środowe starcie Hemarpol Norwid Częstochowa – AZS UWM Olsztyn. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zmierzą się ze sobą w sobotnich półfinałach. W niedzielę natomiast poznamy medalistów mistrzostw Polski juniorów 2020.

 

Dobrze się stało, że finały mistrzostw Polski juniorów zostaną rozegrane. Będzie to uwieńczenie pracy tych chłopaków, rozpoczętej kilka ładnych lat temu. Dobrze, że szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej z Prezesem Jackiem Kasprzykiem podjęli taką decyzję… Jastrzębska armia jest gotowa do rywalizacji. Nie ma znaczenia kto ile i jak w ostatnich tygodniach trenował. Wszyscy mieliśmy takie same warunki – stwierdził trener Jastrzębskiego Węgla Dariusz Luks, cytowany przez pzps.pl.

Mistrzowskiego tytułu broni Trefl Gdańsk. W finale turnieju rozegranego w kwietniu 2019 roku (również w Dębicy) młodzi siatkarze gdańskiego klubu ograli 3:0 AZS 2020 Częstochowa. W meczu o brązowy medal Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 ekipę UMKS MOS Wola Warszawa. Najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju został wówczas wybrany atakujący Trefla Kacper Wnuk. – Myślę, że grupy są dość równe, zatem nie ma, na co narzekać. Zawsze walczymy o najwyższe cele, więc spróbujemy zdobyć złoty medal jeszcze raz. Powrót do treningów po przerwie nie był aż tak trudny, jak początkowo mogłoby się wydawać, ale kolejne fazy przygotowań były bardzo wyczerpujące. Ciężko pracujemy, żeby wypaść jak najlepiej. Zostały nam ostatnie szlify i jedziemy walczyć do Dębicy – powiedział środkowy i kapitan Trefla Seweryn Lipiński, cytowany przez stronę internetową klubu.

*więcej na polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved