Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkarze Skry cieszą się z powołań do kadry

Siatkarze Skry cieszą się z powołań do kadry

fot. Aleksandra Twardowska

Selekcjoner Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na pierwsze tegoroczne zgrupowanie. W Centralnym Ośrodku Sportu będzie trenować pięciu siatkarzy PGE Skry, a do Spały pojadą również trener i fizjoterapeuta bełchatowskiego klubu.

Uznanie w oczach Belga zyskali środkowi Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Jakub Kochanowski, a także przyjmujący Artur Szalpuk i rozgrywający Grzegorz Łomacz. Tradycyjnie w reprezentacji znaleźli się również Michał Mieszko Gogol (trener PGE Skry, asystent Heynena) oraz Tomasz Pieczko, fizjoterapeuta klubu i męskiej kadry.– Ja jestem podekscytowany i cieszę się, że w końcu po takiej długiej przerwie będziemy mieli okazję potrenować. Nie ukrywam, że stęskniłem się za siatkówką i fajnie będzie się poruszać. Mam nadzieję, że to nam pomoże, bo nie będzie aż tak długiej rozłąki, czyli tak, jak mówił trener Vital Heynen: unikniemy 20-miesięcznej przerwy między kadrą w sezonie 2019 a igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Takie zgrupowanie może nam pomóc też przed przygotowaniami w klubach, bo trochę się poruszamy, poświęcimy czasu na odbudowę formy, chyba tak naprawdę od nowa, bo przerwa była dość długa. Jeszcze raz podkreślę: cieszę się, że będziemy mogli się spotkać w Spale i razem potrenować – mówi Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry.

Wakacje się kończą – śmieje się Karol Kłos, środkowy bełchatowskiego zespołu. Siatkarz oczywiście nie ukrywa dumy z powołania, ale zdaje sobie sprawę, że przed reprezentacją ciężka praca. – Kończą się wakacje, bo od dziś zostały równo dwa tygodnie do początku zgrupowania w Spale – mówi środkowy PGE Skry. – To dobra wiadomość, nawet mimo faktu, że nie będziemy walczyli o najcenniejsze medale. Wszystkim nam może to pomóc lepiej wejść w przygotowania klubowe, które już niedługo się rozpoczną. Dzięki temu lepiej będziemy się prezentować w naszych zespołach.

Czerwcowe zgrupowanie będzie miało wymiar nie tylko sportowy. – Takie spotkanie pomoże nam zbudować dobrą atmosferę i relacje w reprezentacji – zaznacza Kłos. – To z kolei pomoże nam później w walce na igrzyskach. Jesteśmy w bardzo mocnej ekipie i cieszę się, że również ja się w niej znalazłem.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę