Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkarze Skry cieszą się z powołań do kadry

Siatkarze Skry cieszą się z powołań do kadry

fot. Aleksandra Twardowska

Selekcjoner Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na pierwsze tegoroczne zgrupowanie. W Centralnym Ośrodku Sportu będzie trenować pięciu siatkarzy PGE Skry, a do Spały pojadą również trener i fizjoterapeuta bełchatowskiego klubu.

Uznanie w oczach Belga zyskali środkowi Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Jakub Kochanowski, a także przyjmujący Artur Szalpuk i rozgrywający Grzegorz Łomacz. Tradycyjnie w reprezentacji znaleźli się również Michał Mieszko Gogol (trener PGE Skry, asystent Heynena) oraz Tomasz Pieczko, fizjoterapeuta klubu i męskiej kadry.– Ja jestem podekscytowany i cieszę się, że w końcu po takiej długiej przerwie będziemy mieli okazję potrenować. Nie ukrywam, że stęskniłem się za siatkówką i fajnie będzie się poruszać. Mam nadzieję, że to nam pomoże, bo nie będzie aż tak długiej rozłąki, czyli tak, jak mówił trener Vital Heynen: unikniemy 20-miesięcznej przerwy między kadrą w sezonie 2019 a igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Takie zgrupowanie może nam pomóc też przed przygotowaniami w klubach, bo trochę się poruszamy, poświęcimy czasu na odbudowę formy, chyba tak naprawdę od nowa, bo przerwa była dość długa. Jeszcze raz podkreślę: cieszę się, że będziemy mogli się spotkać w Spale i razem potrenować – mówi Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry.

Wakacje się kończą – śmieje się Karol Kłos, środkowy bełchatowskiego zespołu. Siatkarz oczywiście nie ukrywa dumy z powołania, ale zdaje sobie sprawę, że przed reprezentacją ciężka praca. – Kończą się wakacje, bo od dziś zostały równo dwa tygodnie do początku zgrupowania w Spale – mówi środkowy PGE Skry. – To dobra wiadomość, nawet mimo faktu, że nie będziemy walczyli o najcenniejsze medale. Wszystkim nam może to pomóc lepiej wejść w przygotowania klubowe, które już niedługo się rozpoczną. Dzięki temu lepiej będziemy się prezentować w naszych zespołach.

Czerwcowe zgrupowanie będzie miało wymiar nie tylko sportowy. – Takie spotkanie pomoże nam zbudować dobrą atmosferę i relacje w reprezentacji – zaznacza Kłos. – To z kolei pomoże nam później w walce na igrzyskach. Jesteśmy w bardzo mocnej ekipie i cieszę się, że również ja się w niej znalazłem.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved