Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Resovii w środę rozpoczną treningi

Siatkarze Resovii w środę rozpoczną treningi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dla siatkarzy PlusLigi kończy się wakacyjna laba. Pora zabierać się za przygotowania do sezonu ligowego 2022/2023, który ruszy 1 października. Pierwsze treningi mają już za sobą siatkarze Czarnych Radom i Ślepska Suwałki. W tych dniach zainaugurują przygotowania kolejne drużyny. W środę pierwsze po urlopach spotkanie ustalili sobie trenerzy i zawodnicy Asseco Resovii.

W Rzeszowie są już zawodnicy, którzy nie uczestniczyli w rozgrywkach Ligi Narodów i nie otrzymali powołań do w drużyn narodowych swoich krajów przygotowujących się do mistrzostw świata. Widzieliśmy m.in. Jakuba Buckiego i Michała Poterę. – Wszystko jest już praktycznie gotowe do rozpoczęcia przygotowań. Od środy ruszamy pełną parą – mówi Piotr Maciąg, prezes zarządu Asseco Resovii.W poniedziałek przyjeżdża Alfredo Martilotti, drugi obok Alka Achrema asystent pierwszego coacha resoviaków. We wtorek spodziewany jest w Rzeszowie trener Giampaolo Medei i Gabriele Dedda, trener przygotowania fizycznego. Kalendarz gier kontrolnych i udziału w turniejach też już jest.

W pierwszym etapie przygotowań najprawdopodobniej będzie uczestniczyć dziewięciu zawodników z kadry pierwszego zespołu. Na pewno zabraknie kadrowiczów: Jakub Kochanowski i Paweł Zatorski są pewniakami do „14” biało-czerwonych na mistrzostwa świata, które od 26 sierpnia do 11 września będą wspólnie organizować Słowenia i Polska (26 sierpnia o godz. 20.30 Polska w katowickim Spodku w pierwszym meczu zmierzy się z Bułgarią). Trudno sobie wyobrazić naszą drużynę narodową bez tej resoviackiej dwójki. Dużo mniej szans ma Maciej Muzaj, bo trener Nikola Grbić nie zabrał go na finały Ligi Narodów do Bolonii i nie wiadomo jak ostatecznie skompletuje sobie team na czempionat.

Klemen Cebulj i Jan Kozamernik z kolegami z kadry Słowenii przebywają właśnie na obozie przygotowawczym. Trener Mark Lebedew podczas treningów w Lubljanie ma do dyspozycji wszystkich siatkarzy, których powołał. Cebulj i Kozamernik to filary Słowenii, która ma ambicję odegrania w MŚ znaczącej roli. Torey Defalco jest z kolei jednym z liderów reprezentacji USA i jego także w pierwszym etapie przygotowań Asseco Resovii nie będzie. Trenerzy Medei, Martilotti i Alek Achrem uzupełnią skład do treningów młodymi zawodnikami z AKS-u Resovii. Całość przygotowań będzie się odbywać w Rzeszowie.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę