Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze plażowi rozpoczęli zgrupowanie na Teneryfie

Siatkarze plażowi rozpoczęli zgrupowanie na Teneryfie

fot. fivb-org

Siatkarze plażowi reprezentacji Polski – Grzegorz Fijałek, Michał Bryl, Bartosz Łosiak i Maciej Rudol – na przełomie stycznie i lutego (28 stycznia – 7 lutego) przebywać będą na słonecznej Teneryfie, gdzie odbędą pierwsze w tym sezonie zgrupowanie zagraniczne. Reprezentanci Polski nie ukrywają, że cieszą się na myśl o treningach w otwartej przestrzeni. – Bardzo cieszymy się, że wreszcie czekają nas treningi na zewnątrz, bo już trochę nasiedzieliśmy się w Spale. Przebywaliśmy tam z przerwami od listopada i choć mamy tam świetne warunki i niczego nam tam nie brakuje, to przebywanie w jednym miejscu przez tak długi czas nigdy nie wpływa na nas zbyt dobrze – przyznaje Bartosz Łosiak.

 Czołowy z polskich plażowiczów na hiszpańskiej wyspie trenować będzie z Maciejem Rudolem, bowiem jego stały partner – Piotr Kantor – został w Polsce, by doleczyć drobny, przeciążeniowy uraz kolana i być gotowym na intensywny sezon.

Do pełnej formy wraca też Grzegorz Fijałek, który poddał się operacji barku. – Na Teneryfie my z Grzegorzem raczej nie będziemy jeszcze trenować z przeciwnikami, bo w pierwszej kolejności chcemy wrócić do 100% sprawności fizycznej. Mimo, że Grzegorz czuje się już dobrze, to wiadome jest, że po operacji potrzebny jest czas, by wrócić do pełni sił – przyznaje jego partner Michał Bryl.

Na Teneryfie, oprócz reprezentantów Polski, przebywają też Włosi: Enrico Rossi i Adrian Carambula, czeski duet: Ondrej Perusić i David Schweiner oraz łotewska para: Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs.

– Zeszły rok nie był łatwy dla nikogo. Nie mieliśmy wielu wyjazdów i turniejów, dlatego dobrze jest spróbować czegoś innego. Mam nadzieję, że uda nam się polecieć do Doha i tam rywalizować po długiej przerwie. Teneryfa jest dla nas przystankiem i okazję do oswojenia się na nowo z piłką i wiatrem. Na pewno więc to zgrupowanie będzie miało przede wszystkim charakter techniczny, który pozwoli nam przypomnieć sobie warunki gry na zewnątrz – dodaje Bartosz Łosiak.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor w czwartek zostali wyróżnieni przez FIVB w rankingu Roster 100, dedykowanemu wyróżniającym się zawodniczkom, zawodnikom i drużynom, które na przestrzeni ostatniej dekady miały niebagatelny wpływ na siatkówkę, zapisały się na kartach historii zarówno parkietów halowych, jak i boisk plażowych.

*Autorką tekstu jest Anna Daniluk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę