Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Siatkarze plażowi po pierwszych treningach w Tokio

fot. FIVB

– Rano mieliśmy zajęcia na siłowni, a po południu treningi na piasku. Praktycznie na miejscu są już wszyscy uczestnicy turnieju olimpijskiego – powiedział trener polskich siatkarzy plażowych Grzegorz Klimek i przypomniał, że nasza ekipa była w stolicy Japonii na turnieju World Touru w 2019 roku.

– Boiska i cały obiekt znamy, nic nas nie zaskoczyło. Dobrze więc stało się, że przed dwoma laty byliśmy tutaj i zagraliśmy w turnieju World Touru – podkreślił.Po przylocie do Tokio nasi zawodnicy Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak oraz sztab szkoleniowy udali się do wioski olimpijskiej. – Byliśmy już na posiłkach. Sąsiada ogląda się przez szybę. W części mieszkalnej polscy sportowcy mają do dyspozycji trzy, czteropokojowe mieszkania z dwiema łazienkami i salonem. Warto podkreślić, że gospodarze dbają na każdym kroku o bezpieczeństwo uczestników igrzysk – powiedział Grzegorz Klimek.

Do fazy play-off (1/8 finału) awansują po dwie najlepsze pary z każdej z sześciu grup, plus dwie z trzecich miejsc z najlepszym bilansem oraz dwie wyłonione z dodatkowej rywalizacji z udziałem pozostałych duetów, które były trzecie w grupach.

Natomiast Czeski Komitet Olimpijski poinformował, że wykonany u Ondřeja Perušiča test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Grozi mu wykluczenie z igrzysk podobnie jak Amerykaninowi Taylorowi Crabbowi, u którego test był również pozytywny. – Na razie nie mamy żadnych informacji na temat dalszych losów tych zawodników i ewentualnych zmian w składzie grup – powiedział Grzegorz Klimek.

Pierwsze mecze polskie pary rozegrają 25 lipca.

Grupa E
Michał Bryl/Grzegorz Fijałek (Polska)
Evandro/Bruno Schmidt (Brazylia)
Marco Grimalt/Esteban Grimalt (Chile)
Mohamed Abicha/Zouheir Elgraoui (Maroko)

Grupa F
Yusuke „Gottsu” Ishijima/Katsuhiro Shiratori (Japonia)
Julius Thole/Clemens Wickler (Niemcy)
Daniele Lupo/Paolo Nicolai (Włochy)
Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (Polska)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę