Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze plażowi już trenują w Cetniewie, siatkarki w Spale

Siatkarze plażowi już trenują w Cetniewie, siatkarki w Spale

fot. fivb-org

– Wracamy do normalnego treningu – powiedział trener kadry siatkarzy plażowych, Grzegorz Klimek. Od 1 do 12 czerwca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo we Władysławowie odbędzie zgrupowanie kadry na które zostali powołani – Michał Bryl, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak i Mikołaj Miszczuk. Brakuje Grzegorza Fijałka, który pomyślnie przeszedł operację prawego barku i za cztery-pięć miesięcy powinien być gotów do normalnych zajęć.

Po zakończeniu tego zgrupowania zawodnicy otrzymają pięć dni przerwy i w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale spotkają się na kolejnym zgrupowaniu. – W Cetniewie będziemy pracować nad powrotem do normalności, tak żeby na kolejny obóz zawodnicy przyjechali w pełnej dyspozycji. Na razie w związku z pandemią koronawirusa wszyscy odczuwamy deficyt treningu – powiedział trener Grzegorz Klimek.Na zgrupowaniu w OPO COS Cetniewo zabraknie partnera Michała Bryla – Grzegorza Fijałka, który jest po operacji prawego barku i prognozy medyczne są optymistyczne. – Nasz czołowy gracz powinien wrócić do normalnej dyspozycji za cztery-pięć miesięcy. Do procesu szkoleniowego podchodzimy spokojnie. Imprezy krajowe i zagraniczne zostały odwołane. Nie mamy gdzie spieszyć się – dodał Klimek.

Z kolei Kinga Wojtasik wraz z Katarzyną Kociołek rozpoczęły treningi w Spale. – Od poniedziałku jesteśmy razem z Kasią na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale i liczę, że będzie tam już trochę więcej różnych elementów gry. Na zgrupowaniu oprócz nas będzie przebywać jeszcze jedna para dziewczyn z kadry seniorek oraz piąta siatkarka. Będziemy więc mogły się trochę mieszać, szlifować technikę i mam nadzieję, że niedługo także grać – mówi Kinga Wojtasik.

– Praktycznie wszystkie turnieje zostały przeniesione na 2021 rok, z zachowaniem podobnego harmonogramu, który miał być w tym roku. W najbliższym czasie na pewno nie odbędą się żadne imprezy, organizowane przez FIVB. Być może pod koniec roku, w listopadzie lub grudniu coś zostanie zorganizowane, jednak na razie wszyscy muszą cierpliwie czekać na jakieś konkretne decyzje. Od dawna nie byłam tak długo w kraju, ale muszę stwierdzić, że nie jest tak źle i nawet przyzwyczaiłam się już trochę do takiego życia. Nie ukrywam jednak, że przydałby się już jakiś wyjazd zagraniczny i tak naprawdę tęsknimy za tym – dodaje reprezentantka Polski.

źródło: kurierlubelski.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę