Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarz Trefla Gdańsk zarażony koronawirusem

Siatkarz Trefla Gdańsk zarażony koronawirusem

fot. Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk poinformował, iż jeden z zawodników drużyny otrzymał dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Z uwagi na dobro osobiste siatkarza nie podano do wiadomości publicznej jego danych osobowych.  Cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia i kontakt z sanepidu. Obecna sytuacja raczej wykluczy udział siatkarzy Trefla w Grand Prix PLS za tydzień w Warszawie.

To drugi przypadek zakażenia koronawirusem w polskiej siatkówce po wznowieniu przygotowań do sezonu. Pierwszy miał miejsce w klubie TAURON Ligi – ŁKS Commercecon Łódź. Łodzianki kończą właśnie kwarantannę. Pierwsze osoby z Trefla Gdańsk już otrzymały informację, że na początku przyszłego tygodnia będą miały wykonane testy na obecność SARS-CoV-2.Zawodnik, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 jeszcze przed otrzymaniem wyniku badań rozpoczął izolację, a po informacji, że test dał rezultat pozytywny, samoizolacji poddali się wszyscy siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu. Do sanepidu zostały już zgłoszone wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zawodnikiem przez co najmniej 15 minut w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. Treningi drużyny zostały zawieszone i obecnie klub czeka na dalsze zalecenia sanepidu odnośnie przeprowadzenia testów drużynie i osobom, z którymi zawodnik miał kontakt stwarzający ryzyko przenoszenia wirusa. Pierwsze osoby już otrzymały informację, że na początku przyszłego tygodnia będą miały wykonane testy na obecność SARS-CoV-2.

W miniony piątek 17 lipca Trefl Gdańsk spotkał się z kibicami na plaży, jednak warunki, w jakich odbywało się spotkanie – na świeżym powietrzu, z zachowaniem przez znaczną jego część odległości między siatkarzami i kibicami – nie są uznawane za potencjalnie niebezpieczne do rozprzestrzeniania się wirusa. Zawodnik, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 podczas tego wydarzenia nie brał udziału w konkursach organizowanych dla kibiców, a bliższy kontakt z fanami mógł mieć tylko chwilami przy rozdawaniu autografów i robieniu zdjęć.  Mimo wszystko apelujemy do osób, które uczestniczyły w wydarzeniu o obserwowanie swojego stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 (podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu, bóle kostno-stawowe i mięśniowe) o niezwłoczne zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

źródło: inf. własna, treflgdansk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved